SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Wymiana wyświetlacza iPhone 11 – poradnik krok po kroku

Wymiana wyświetlacza iPhone 11 – poradnik krok po kroku

iPhone 11 został uszkodzony - ekran nie reaguje na dotyk, widać na nim pęknięcia, wyświetlają się pionowe pasy lub martwe piksele. W takim wypadku konieczna będzie jego wymiana. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji prowadzić tego rodzaju naprawy, to poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak wymienić wyświetlacz w iPhone 11.

Krok 1 Wyłącz urządzenie

Zanim rozpoczniesz naprawę, wyłącz urządzenie. Jeśli to możliwe, rozładuj swojego iPhone’a 11 tak, aby poziom naładowania nie przekraczał 25%. Model ten został bowiem wyposażony w baterię litowo-jonową, która może wybuchnąć i zapalić się, jeśli dojdzie do przypadkowego jej uszkodzenia.

Krok 2 Odkręć śrubki Pentalobe

Na dolnej krawędzi urządzenia znajdziesz śrubki Pentalobe. Odkręć i odłóż w bezpieczne miejsce (świetnie sprawdzi się mata antystatyczna), aby nie zaginęły, są bowiem używane głównie w produktach marki Apple.

Krok 3 Zabezpiecz pęknięcia na wyświetlaczu

Jeśli wymieniasz wyświetlacz, ponieważ doszło do jego pęknięcia, zaklej uszkodzenia, aby ostre elementy nie zraniły Twojej skóry lub pod wpływem naprężenia nie wystrzeliły w kierunku Twoich oczu. Rekomendujemy również noszenie okularów ochronnych podczas procesów naprawczych.

Krok 4 Rozgrzej tylną obudowę

Rozgrzewając tylną część obudowy za pomocą urządzenia określanego jako preheater lub hot air, rozpuścisz klej, który mocuje wyświetlacz.

Krok 5 Unieś wyświetlacz

Po podgrzaniu tylnej obudowy przyłóż dedykowaną przyssawkę do dolnej krawędzi wyświetlacza. Jedną ręką trzymaj urządzenie, a drugą mocno chwyć za uchwyt przyssawki i stopniowo ciągnij w górę tak, by powstała mała szczelina. Weź pod uwagę, że zastosowany przez producenta klej jest bardzo mocny, dlatego konieczne może okazać się ponowne podgrzanie urządzenia.

Krok 6 Oddziel ekran od obudowy – dolna krawędź

Wykorzystaj powstałą szczelinę, wsuwając w nią plastikowy klin na kształt kostki gitarowej lub metalowe narzędzie do otwierania obudów. Pamiętaj jednak, by nie umieścić go zbyt głęboko, ponieważ może dojść do uszkodzenia wewnętrznych podzespołów. Poruszaj wsuniętym klinem, delikatnie przesuwają go od lewego dolnego rogu w stronę bocznych krawędzi, a następnie do prawego dolnego rogu w stronę bocznych krawędzi z prawej strony. W ten sposób stopniowo przerwiesz klejenie

Krok 7 Oddziel ekran od obudowy – górna krawędź

Górna krawędź wyświetlacza trzyma się w obudowie nie tylko na klej, ale i na klipsy, dlatego delikatnie pociągnij częściowo zdemontowany ekran w stronę dolnej krawędzi, a następnie podważ jego górną krawędź klinem, odcinając pozostały klej.

Krok 8 Otwórz iPhone 11

Po rozdzieleniu kleju możesz otworzyć swoje urządzenie, naśladując ruch, który wykonujesz przy otwieraniu książki. Nie rozdzielaj jednak ekranu całkowicie, ponieważ nadal istnieją tam nierozmontowane połączenia. Oprzyj otwarty ekran o coś stabilnego.

Krok 9 Zdemontuj pokrywę złącza baterii

Weź do ręki wkrętak Y000 i zdemontuj trzy śrubki, które mocują pokrywę złącza baterii. Pamiętaj, aby nie zgubić żadnej z dokręcanych śrubek. Następnie zdejmij pokrywę złącza baterii.

Krok 10 Odłącz baterię

Po zdemontowaniu pokrywy możesz ostrożnie wypiąć złącze baterii z gniazda, uważając, by nie uszkodzić czarnej, silikonowej uszczelki.

Krok 11 Zdemontuj pokrywę płyty głównej

Za pomocą wkrętaka Y000 wykręć pięć śrub z pokrywy płyty głównej, a następnie usuń wspornik.

Krok 12 Odłącz wyświetlacz

W następnym kroku odłącz złącze kabla panelu LCD oraz znajdujące się obok złącze digitizera. W tym kroku konieczne będzie jeszcze odłączenie złącza zespołu czujnika panelu przedniego.

Krok 13 Zdemontuj wyświetlacz

Teraz możesz całkowicie rozłączyć wyświetlacz od obudowy.

Krok 14 Zdemontuj taśmę głośnika

W kolejnym etapie konieczne jest wykręcenie czterech śrub, które mocują taśmę z głośnikiem i czujnikami. Po ich odkręceniu czas ostrożnie podważyć taśmę flex (najlepiej pincetą) i oddzielić moduł z głośnikiem, pamiętaj jednak, by nie przerwać taśmy. Głośnik pozostaje nadal podłączony za pomocą cienkich kabli taśmowych.

Krok 15 Rozgrzej górną część wyświetlacza

Ponownie użyj dedykowanego narzędzia, by puścił klej mocujący czujniki w górnej części wyświetlacza. 

Krok 16 Oddziel mikrofon od panelu

Chwyć klin lub inne akcesorium, którym podważyłeś wcześniej wyświetlacz i wsuń je pod kabel pod taśmę z mikrofonem, a następnie delikatnie przekręć, aby oddzielić mikrofon od panelu, ale uważaj, by nie uszkodzić taśmy flex.

Krok 17 Zdemontuj czujnik światła

Za pomocą pęsety wysuń wspornik czujnika światła, następnie tą samą pęsetą delikatnie poruszaj czujnikiem, w ten sposób go poluzujesz i będziesz mógł wyjąć go z obudowy wyświetlacza. Pamiętaj jednak, że czujnik nadal ma być podłączony do podzespołu za pomocą cienkiego kabla.

Krok 18 Wymontuj moduł z głośnikiem

Delikatnie wsuń klin pod taśmę czujnika zbliżeniowego, przesuwaj z jednej strony do drugiej, aby całkowicie odłączyć moduł z głośnikiem i czujnikami.

Krok 19 Zamontuj wszystkie podzespoły w nowym ekranie

Jesteś w połowie pracy. Teraz należy ponownie zamontować wszystkie rozkręcone wcześniej podzespoły na nowym wyświetlaczu. Oznacza to, że konieczne jest wykonanie tych samych instrukcji, ale w odwrotnej kolejności.

Po podłączeniu taśm zamontowaniu modułów i wkręceniu śrubek (zanim na nowo złączysz wyświetlacz z obudową i zamkniesz swojego iPhone’a), warto uruchomić na chwilę urządzenie i przetestować sprawność wszystkich funkcji. Jeśli wszystko działa bez zarzutów, ponownie wyłącz urządzenie, uszczelnij je i zamknij. 

 

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
 • 1. Krok 1 Wyłącz urządzenie
 • 2. Krok 2 Odkręć śrubki Pentalobe
 • 3. Krok 3 Zabezpiecz pęknięcia na wyświetlaczu
 • 4. Krok 4 Rozgrzej tylną obudowę
 • 5. Krok 5 Unieś wyświetlacz
 • 6. Krok 6 Oddziel ekran od obudowy – dolna krawędź
 • 7. Krok 7 Oddziel ekran od obudowy – górna krawędź
 • 8. Krok 8 Otwórz iPhone 11
 • 9. Krok 9 Zdemontuj pokrywę złącza baterii
 • 10. Krok 10 Odłącz baterię
 • 11. Krok 11 Zdemontuj pokrywę płyty głównej
 • 12. Krok 12 Odłącz wyświetlacz
 • 13. Krok 13 Zdemontuj wyświetlacz
 • 14. Krok 14 Zdemontuj taśmę głośnika
 • 15. Krok 15 Rozgrzej górną część wyświetlacza
 • 16. Krok 16 Oddziel mikrofon od panelu
 • 17. Krok 17 Zdemontuj czujnik światła
 • 18. Krok 18 Wymontuj moduł z głośnikiem
 • 19. Krok 19 Zamontuj wszystkie podzespoły w nowym ekranie
Strona wygenerowana w 0.061 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję