SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Poradnik wyboru śrubokrętów do telefonów: rodzaje, rozmiary i zastosowanie

Poradnik wyboru śrubokrętów do telefonów: rodzaje, rozmiary i zastosowanie

Każdy serwis urządzeń GSM musi być odpowiednio wyposażony. Sprzęt nie tylko ułatwia pracownikom realizację zleceń, ale również umożliwia bezpieczne otwieranie smartfonów czy precyzyjny montaż nowych podzespołów. Jednymi z najważniejszych narzędzi w każdym punkcie napraw są śrubokręty serwisowe. Sprawdź, jakie rodzaje, rozmiary i zastosowania mają poszczególne modele i w jakich modelach urządzeń możesz je wykorzystać.

Jakie śrubokręty do telefonów komórkowych znajdziesz na rynku?

W sklepach można znaleźć wiele rodzajów śrubokrętów. Poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko grotem czy wielkością. Wiele z nich jest dedykowanych do konkretnego rodzaju śrub, które montuje określony producent – inny komplet wkrętaków precyzyjnych sprawdzi się przy wymianie wyświetlacza w iPhone, a inny w Samsungu. Wybierając wyposażenie serwisu GSM warto zwrócić uwagę na rozmiar grotu. W przypadku telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych, najczęściej stosuje się śrubokręty precyzyjne typu SL (płaskie) i Ph (krzyżakowe). Warto mieć pod ręką modele z końcówkami Ph 000, które są idealne do manipulowania mikroskopijnymi śrubami. Ponadto, przy wyborze narzędzia, warto zwrócić uwagę na długość rączki. Powinna być antypoślizgowa i odpowiednio wyprofilowana, by zapewniała komfort pracy. Spora grupa wkrętaków ma namagnesowane końcówki. Znacznie ułatwiają pracę, podnoszenie i przekładanie małych elementów, bez ryzyka, że śrubka upadnie. Zanim zdecydujesz się na konkretny śrubokręt, warto sprawdzić, do jakiego modelu telefonu sprawdzi się dany produkt. Tego samego wkrętaka można użyć do naprawy iPhone 7, 7 Plus, X, 8, 8 Plus, XS, XR oraz XS Max, ale do nowszych modeli potrzebna będzie nieco inna końcówka. 

Śrubokręty precyzyjne o wielu końcówkach

Precyzyjne śrubokręty powinny mieć również końcówkę w gwiazdę pięcioramienną, Philips, trójkątną oraz TORX (do gniazd w kształcie sześciokąta). Ich budowa jest specjalnie przystosowana do pracy z małymi elementami, dzięki czemu siła docisku pozwala na sprawne odkręcenie lub dokręcenie śrub. Jakość wykonania tych narzędzi ma bezpośredni wpływ na efektywność i bezpieczeństwo pracy. Dobrze wykonane wkrętaki precyzyjne są zwykle produkowane ze stali chromowo-wanadowej, co zapewnia im odpowiednią twardość i odporność na odkształcenia. Przedział twardości tych narzędzi, który powinien wynosić od 47 do 52 Hrc, gwarantuje, że końcówka nie złamie się podczas pracy.

Wkręty i śrubokręty serwisowe

Śrubokręty do telefonów komórkowych to narzędzia, które powinny charakteryzować się wysoką precyzją wykonania oraz dostosowaniem do specyficznych typów śrub, które producenci telefonów wykorzystują w swoich urządzeniach. Długość rękojeści tych narzędzi często jest mniejsza, aby umożliwić specjaliście pracę na ograniczonej przestrzeni. W zależności od producenta, rączka może być wykonana z tworzywa sztucznego, gumy lub metalu. Precyzyjne wkrętaki z płaskim elementem na samym końcu pozwoli wygodnie odstawić narzędzie w trakcie pracy. Małe śrubokręty do telefonów z namagnesowanymi końcówkami ograniczają ryzyko upadku drobnych elementów w trudnych warunkach.

Śrubokręt do telefonu w zestawie

W wielu miejscach jednocześnie pracuje kilka osób, dlatego też najlepszym wyborem będzie inwestycja w zestaw precyzyjnych śrubokrętów. To nie tylko ekonomiczne, ale także praktyczne rozwiązanie. W komplecie znajdziesz zarówno wkrętaki o różnych grotach, jak i praktyczne otwieraki, pęsety, kliny czy nawet przyssawki. Zestaw śrubokrętów precyzyjnych często zawiera różne rozmiary i typy końcówek, dzięki czemu można naprawiać zarówno iPhone, jak i urządzenia innych popularnych producentów. Znacznie ułatwia to dostosowanie narzędzia do konkretnego zadania. Ciekawą propozycją jest elektryczny śrubokręt do telefonu z wymiennymi bitami. W komplecie znajdziesz końcówki w standardowych, jak i specjalnych kształtach. Dzięki temu bez problemu można pracować ze śrubami krzyżakowymi, płaskimi, imbusami, czy Pentalobe o różnych średnicach. W odróżnieniu od manualnych modeli, elektryczny śrubokręt pozwala na wygodne wykręcanie bez zmęczenia dłoni. Automatyczny napęd umożliwia szybszą i sprawniejszą pracę. Wysokiej jakości model znajdziesz w naszej hurtowni!

W naszym sklepie dostępne są nie tylko śrubokręty precyzyjne do telefonów, ale także niezastąpione maty serwisowe z otworami na poszczególne śrubki, urządzenia diagnostyczne, akcesoria lutownicze, chemia, kleje, taśmy i wiele innych produktów, które pozwolą sprawnie zrealizować zlecenie klienta. Pojedyncze wkrętaki stanowią uzupełnienie wyposażenia. Jeżeli jeszcze nie naprawiasz urządzeń od Apple, to warto kupić odpowiedni zestaw śrubokrętów do telefonu i poszerzyć ofertę punktu serwisowego!

 

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Jakie śrubokręty do telefonów komórkowych znajdziesz na rynku?
  • 2. Śrubokręty precyzyjne o wielu końcówkach
  • 3. Wkręty i śrubokręty serwisowe
  • 4. Śrubokręt do telefonu w zestawie
Strona wygenerowana w 0.052 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję