SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Wyposażenie serwisu GSM - niezbędne narzędzia do naprawy telefonów

Wyposażenie serwisu GSM - niezbędne narzędzia do naprawy telefonów

Awarie smartfonów są częstym zjawiskiem wśród wielu użytkowników. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, a urządzenie upada na twardą powierzchnię czy trafia do wody. Na szczęście wiele z usterek można skutecznie naprawić, a dostępne podzespoły oferują identyczną lub zbliżoną jakość do tych, zamontowanych oryginalnie. Aby tego dokonać, potrzebne są odpowiednie narzędzia do otwierania telefonów, urządzenia diagnostyczne czy części serwisowe – najważniejsze elementy wyposażenia każdego punktu napraw. Sprawdź, co warto mieć pod ręką i zamów wysokiej jakości produkty, które umożliwią realizację wielu zleceń.

Narzędzia do naprawy telefonów niezbędne w serwisie GSM

Ręczne narzędzia do naprawy telefonów to niezbędne elementy wyposażenia każdego serwisu. Warto mieć pod ręką odpowiednie śrubokręty, otwieraki metalowe i plastikowe, pincety, skrobaki, nożyczki, a także wymienne ostrza do skalpela i kompletne, gotowe zestawy. Dzięki nim można w bezpieczny i szybki sposób otworzyć praktycznie każdy telefon wielu producentów. Narzędzia serwisowe GSM różnią się od siebie szerokością końcówki, a także ich kształtem. W naszej hurtowni znajdziesz szereg propozycji dedykowanych do modeli wielu różnych producentów. Narzędzia do naprawy telefonów są odpowiednio dopasowane do pracy z elektroniką, dzięki czemu można uniknąć uszkodzenia podczas otwierania urządzenia.

Śrubokręty i narzędzia do otwierania telefonów

Wkrętaki do telefonów komórkowych umożliwiają wykręcenie śrub, które znajdują się zarówno na obudowie z zewnątrz, jak i wewnątrz urządzenia. Trzymają osłony złącz taśm, na przykład w iPhonach. Odpowiedni śrubokręt pozwala precyzyjnie i bezpiecznie wykręcić każdą śrubkę. Podczas prac przyda się również magnetyzer/demagnetyzer do wkrętaków. Dzięki temu można łatwo wyciągnąć małe śrubki. Z kolei otwieraki do telefonów umożliwiają sprawne, delikatne podważenie ekranu i oddzielenie go od kleju, który łączy wyświetlacz z tyłem urządzenia. Po podgrzaniu spoiwo staje się plastyczne, co ułatwia rozdzielenie obu części. Otwieraki mogą mieć różne kształty i być wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Niektóre mają również zaznaczoną podziałkę, która zapobiega zbyt głębokiemu umieszczeniu elementu w urządzeniu i uszkodzeniu taśm flex. Na wyposażeniu serwisu powinny znaleźć się również odpowiednie maty antypoślizgowe z otworami na śruby i części. Dzięki temu podczas prac żaden element się nie zgubi!

Stacje lutownicze i akcesoria do lutowania elektroniki

Wiele podzespołów wymaga solidnego przylutowania, dlatego każdy serwis powinien mieć stacje lutownicze. Urządzenia z możliwością regulacji temperatury pozwalają dopasować temperaturę do potrzeb danego zlecenia. Wymienne groty czy gąbki do czyszczenia gwarantują higieniczną i bezpieczną pracę. Warto wybrać akcesoria lutownicze, które umożliwiają realizację nawet bardziej skomplikowanych zleceń. Dzięki temu można poszerzyć ofertę serwisu o naprawę dodatkowych modeli czy usługę reballingu.

Urządzenia diagnostyczne do serwisu GSM

Podstawą wyposażenia każdego serwisu są urządzenia diagnostyczne. Dzięki nim można przeprowadzić analizę problemów technicznych czy przywrócić niedziałające funkcje. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu profesjonalne programatory serwisowe do telefonów, które pozwalają na odpowiednie zaktualizowanie oprogramowania, kalibrację oraz wgranie takich funkcji jak rozpoznawanie twarzy czy automatyczne dopasowanie poziomu jasności wyświetlacza do otoczenia. Niektóre modele smartfonów wymagają również użycia programatora podczas wymiany baterii.

Kleje i chemia do elektroniki

Chemia do elektroniki to także element wyposażenia, które warto mieć pod ręką. Dedykowane środki do czyszczenia, kleje, pasty lutownicze, a także płyny do myjek ultradźwiękowych pozwalają sprawnie zrealizować różne zlecenia. Warto wybierać produkty, które usuną zanieczyszczenia, ale jednocześnie nie uszkodzą naprawianego smartfonu. Odpowiednio dobrane kleje do telefonów pozwalają sprawnie i trwale zamontować podzespoły. Spoiwo powinno gwarantować dobrą przyczepność, a także stabilność połączenia. Dobrym rozwiązaniem są również specjalne uszczelki, które pozwalają zachować szczelność urządzeniom, których producenci gwarantują odporność na kurz czy zachlapania.

Wyposażenie serwisu GSM to nie tylko chemia, narzędzia czy akcesoria. Zadowolenie klientów gwarantują wysokiej jakości komponenty, które pochodzą z legalnego źródła. Duże znaczenie ma również szybkość realizowanego zlecenia i kontakt z klientem. Jeżeli prowadzisz swój serwis, to warto zadbać o jakościowe rozwiązania, które pozwolą przeprowadzić sprawną naprawę. To z pewnością przełoży się na satysfakcję użytkowników. W naszej hurtowni znajdziesz wiele produktów, które pomogą wykonać nawet najbardziej skomplikowane zlecenia. Niezależnie od tego, czy uszkodzeniu uległ ekran, pojawiły się problemy z ładowaniem czy baterią, w naszym asortymencie możesz znaleźć akcesoria i części do smartfonów najpopularniejszych marek – Samsung, Apple, Xiaomi, Motorola czy LG. Dzięki szerokiej dostępności różnych produktów, oprócz napraw można również wprowadzić usługę naklejania szkła hartowanego na ekran czy wprowadzić bogatą ofertę etui do sprzedaży.

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Narzędzia do naprawy telefonów niezbędne w serwisie GSM
  • 2. Śrubokręty i narzędzia do otwierania telefonów
  • 3. Stacje lutownicze i akcesoria do lutowania elektroniki
  • 4. Urządzenia diagnostyczne do serwisu GSM
  • 5. Kleje i chemia do elektroniki
Strona wygenerowana w 0.048 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję