SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Jak wygląda prawidłowa wymiana baterii w iPhone 12?

Jak wygląda prawidłowa wymiana baterii w iPhone 12?

iPhone 12, jako jedno z flagowych urządzeń Apple, to kombinacja elegancji, zaawansowanej technologii i funkcjonalności. Jak każdy smartfon, ulega naturalnej eksploatacji i z czasem akumulator traci swoją moc czy zdolność magazynowania energii. Wówczas konieczna jest wymiana baterii. Wbrew różnym tutorialom w sieci, wymiana baterii iPhone 12 nie jest taka prosta i próba samodzielnej naprawy może przynieść więcej szkód niż korzyści. Sprawdź, jak ów proces przebiega w profesjonalnym serwisie.

Co kryje iPhone 12?

iPhone 12 to jeden z nowszych modeli na rynku. Cechuje się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale także mocnym procesorem, pojemną pamięcią wewnętrzną i zespołem aparatów do zadań specjalnych (główny 12 MP i ultraszerokokątny). Wyświetlacz Super Retina XDR o przekątnej 6,1″ gwarantuje doskonałej jakości obraz – żywe kolory, idealne czernie i optymalny konstant. Aparat przedni TrueDepth pozwala wykonać mnóstwo przepięknych selfie. Producent zamontował baterię   litowo-jonową, co pozwala nawet na 17 godzin odtwarzania wideo. Z biegiem czasu traci swoją pierwotną pojemność, co prowadzi do skrócenia pracy urządzenia na jednym naładowaniu. Usterkę naprawi nowa bateria do iPhone 12.

Wymiana baterii iPhone 12

Każdy doświadczony serwisant swoją pracę rozpoczyna od przygotowania odpowiednich narzędzi. W przypadku iPhone 12 niezbędne będą śrubokręty typu Pentalobe i Y-type, pęseta, otwieracz plastikowy lub kostki, narzędzie do odseparowywania ekranu, nowa bateria do iPhone 12, uszczelka, która zapewni szczelność urządzeniu. Tak przygotowany specjalista może rozpocząć wymianę, która nie powinna stanowić dla niego wyzwania.

Krok 1.

Wyłączenie telefonu – Zanim przystąpisz do jakichkolwiek działań, upewnij się, że urządzenie jest wyłączone. Bateria powinna mieć mniej niż 25%, a tackę na kartę SIM należy usunąć.

Krok 2. 

Za pomocą śrubokręta Pentalobe usuń dwie śruby obok portu Lightning. Następnie użyj otwieracza plastikowego lub gitarowej kostki, aby delikatnie odseparować ekran od obudowy. Jeżeli spoiwo trzyma mocno, umieść telefon w preheaterze, który rozgrzeje klej. Otwierakiem przejedź wzdłuż krótszych i dłuższej z prawej strony krawędzi. Po lewej zamontowane są bowiem taśmy, które możesz uszkodzić.

Krok 3. 

Odłączenie ekranu - Po otwarciu obudowy trzeba odłączyć delikatne złącza taśmy płyty głównej. Znajdują się pod osłoną, którą zdejmiesz, odkręcając śrubki. Następnie wypnij złącze.

Krok 4. 

Odkręć osłonę złącza czujnika zbliżeniowego i odłącz taśmę.

Krok 5. 

Zdejmij wyświetlacz i odłóż go w bezpieczne miejsce.

Krok 6. 

Sprawdź czy paski klejące, które są odpowiedzialne za utrzymanie baterii w korpusie są widoczne tuż nad płytką z głośnikiem. Jeżeli tak, możesz je pociągnąć w górę – są elastyczne, dlatego powinny się odkleić. Jeżeli ich nie widać, konieczny będzie demontaż głośnika.

Krok 7. 

Odłącz cztery śrubki i zdejmij głośnik oraz przyległą pokryję czytnika kart SIM.

Krok 8. 

Zdemontuj czytnik kart SIM.

Krok 9. 

Obok znajduje się część odpowiedzialna za wibracje - Taptic Engine. Odłącz ją odkręcając śrubki.

Krok 10. 

Usuń starą baterię. Pociągnij każdy wystający element taśmy, aby powoli rozciągnąć klej pod baterią.

Krok 11. 

Umieść nową baterię w urządzeniu i wykonaj powyższe kroki w odwrotnej kolejności.

Krok 12. 

Po wpięciu złącza wyświetlacza, a przed ostatecznym sklejeniem korpusu urządzenia z ekranem należy sprawdzić, czy bateria prawidłowo pracuje.

Krok 13. 

Zamknij urządzenie i zabezpiecz je przed wilgocią, kurzem oraz zanieczyszczeniami specjalną, dedykowaną do tego modelu uszczelką. Zastosowanie się do wszystkich kroków zapewni pomyślny przebieg wymiany baterii.

Dlaczego nie warto samodzielnie wymieniać baterii?

Warto zaznaczyć, że w iPhone 12 wymiana baterii  nie jest prostym procesem i wymaga użycia dedykowanych narzędzi, doświadczenia, wiedzy i precyzji. Łatwo o pomyłkę, która może doprowadzić do uszkodzenia ekranu, płyty głównej czy innych komponentów. Samodzielna próba wymiany skutkuje utratą gwarancji na urządzenie, a także utratą wodoodporności. Profesjonalne serwisy dysponują odpowiednimi narzędziami i wiedzą, jak bezpiecznie i skutecznie przeprowadzić naprawę. Serwis doskonale wie, gdzie znaleźć wysokiej jakości części do iPhone 12, które pomogą przywrócić urządzeniu dawną świetność, a ponadto zabezpieczą ekran czy wyczyszczą zabrudzone porty.

Jeżeli zauważyłeś, że akumulator nie pracuje już z taką wydajnością jak kiedyś w Twoim iPhone 12, wymiana baterii będzie najlepszym rozwiązaniem. Zgłoś się wówczas do serwisu! Nie musisz inwestować w nowy smartfon. Wymiana podzespołu jest tańsza, a także bardziej ekologiczna. Dbaj o swojego iPhone'a 12 i powierz jego serwis profesjonalistom!

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Co kryje iPhone 12?
  • 2. Wymiana baterii iPhone 12
  • 3. Dlaczego nie warto samodzielnie wymieniać baterii?
Strona wygenerowana w 0.049 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję