SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Wymiana wyświetlacza iPhone 13

Wymiana wyświetlacza iPhone 13

Wyświetlacz jest jednym z najważniejszych elementów smartfona, który umożliwia korzystanie z wielu funkcji oraz zapewnia wygodne i intuicyjne użytkowanie urządzenia. Niestety jest to jeden z najczęściej psujących się komponentów. Wystarczy bowiem chwila, by urządzenie wypadło z rąk użytkownika i upadło na twardy chodnik albo płytki w domu. iPhone 13 to model marki Apple, który został zaprezentowany we wrześniu 2021 roku. Smartfon funkcjonuje na procesorze A15 Bionic o dużej wydajności i posiada certyfikat wodoodporności IP68, co oznacza, że jest odporny na zalanie wodą. Jeśli ekran iPhone'a 13 jest pęknięty, nie reaguje na dotyk lub nie wyświetla obrazu po włączeniu telefonu, można zastąpić go nowym komponentem. Sprawdź, jak powinna przebiegać wymiana wyświetlacza iPhone 13 i przywróć pełną sprawność modelowi marki Apple.

Krok 1. Zaopatrz się w odpowiednie komponenty

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w wysokiej jakości komponent, który z powodzeniem zastąpi uszkodzoną część. Najlepsze części do smartfonów, w tym także do iPhona 13, znajdziesz w hurtowni GSMOK. Gwarantujemy błyskawiczną wysyłkę, dzięki czemu wyświetlacz szybko trafi w Twoje ręce. Pamiętaj także, by zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia. Przyda się śrubokręt Pentalobe P2 i krzyżakowy, pinceta, wkrętak trójpunktowy, uchwyt ssący, kostki/ otwieraki, klej do montażu ekranu oraz preheater. Warto również zamówić dedykowane szkło hartowane, aby zabezpieczyć smartfon przed późniejszymi, ewentualnymi uszkodzeniami.

Krok 2. Wymiana wyświetlacza iPhone 13 – przygotuj smartfon

Zanim rozpoczniesz wymianę wyświetlacza, rozładuj baterię iPhone'a 13 poniżej 25%. Naładowany akumulator litowo-jonowy może się zapalić i/lub eksplodować, jeśli przypadkowo zostałby przebity. Przed rozpoczęciem demontażu wyłącz smartfon.

Krok 3. Zapewnij sobie bezpieczeństwo

Jeśli iPhone 13 ma pęknięty ekran, należy zabezpieczyć powierzchnię za pomocą taśmy pakunkowej. Pozwoli to zatrzymać odłamki szkła i zapewnić integralność strukturalną podczas podważania i podnoszenia wyświetlacza. Wymiana ekranu iPhone 13 powinna być realizowana w okularach ochronnych.

Krok 4. Demontaż wyświetlacza

Za pomocą śrubokrętu usuń dwa wkręty Pentalobe P2 o długości 6,8 mm na dolnej krawędzi iPhone'a. Następnie podgrzej dolną krawędź smartfona za pomocą preheatera. Przyłóż uchwyt z przyssawką i mocnym, równym ruchem pociągnij przyssawkę, aby utworzyć niewielką szczelinę między przednim panelem a tylną obudową. W szczelinę włóż kostkę otwierającą. Podgrzej lewą krawędź iPhone'a przez około minutę i przesuń otwierak wokół lewego dolnego rogu i w górę lewej krawędzi urządzenia, przecinając klej utrzymujący wyświetlacz na miejscu. Te same czynności wykonaj z prawą, a następnie z górną krawędzią smartfona. Górna krawędź dodatkowo jest   zabezpieczona klipsami. Pamiętaj, by nie wkładać końcówki zbyt głęboko, ponieważ możesz uszkodzić układ czujników na przednim panelu.

Krok 5. Otwarcie iPhone’a

Zdejmij uchwyt z przyssawką i zacznij powoli odchylać wyświetlacz do góry z prawej strony, jak przednią okładkę książki. Nie demontuj jednak jeszcze całkowicie ekranu, ponieważ kilka delikatnych kabli taśmowych nadal łączy go z płytą główną.

Krok 6. Demontaż baterii

Za pomocą śrubokręta krzyżakowego wykręć trzy wkręty 1,3 mm mocujące pokrywę baterii i złącza wyświetlacza. Zapamiętaj, z jakiego miejsca pochodzi dana śrubka, aby przy późniejszym montażu trafiła w ten sam otwór. Zdejmij osłonę, a następnie podważ złącze akumulatora z gniazda na płycie głównej. Uważaj, by nie uszkodzić czarnej, silikonowej uszczelki, która chroni komponent przed wodą i pyłem. Odegnij nieco złącze od płytki logicznej i odłącz je od wyświetlacza.

Krok 7. Demontaż przedniego czujnika

Kolejnym krokiem jest demontaż osłony mocującej złącze przedniego czujnika. W tym celu odkręć trzy śruby mocujące komponent: jedną śrubę krzyżakową 1,7 mm, jedną śrubę krzyżakową 1,3 mm i jedną śrubę Y000 1,8 mm. Odchyl osłonę od środka telefonu, aż odczepi się mały klips przy krawędzi telefonu, a następnie ją usuń. Odłącz złącze kabla zespołu przedniego czujnika i zdemontuj wyświetlacz. Za pomocą śrubokręta Y000 wykręć trzy śruby o długości 1,4 mm mocujące wspornik zespołu czujnika i wyjmij komponent za pomocą pincety.

Krok 8. Demontaż czujnika światła otoczenia

Włóż szpikulec między czujnik światła otoczenia a zagłębienie w ekranie i delikatnie podważ komponent, by oddzielić go od wyświetlacza.

Krok 9. Odsunięcie czujnika zbliżeniowego

Za pomocą pęsety odsuń kabel czujnika zbliżeniowego od ekranu.

Krok 10. Demontaż mikrofonu

Włóż kostkę otwierającą pod kabel obok mikrofonu (metalowy prostokąt). Następnie przesuń końcówkę otwierającą wokół obwodu mikrofonu, aby oddzielić klej.

Krok 11. Demontaż zespołu czujnika przedniego

Włóż szpikulec pod lewą stronę zespołu przedniego czujnika, a następnie powoli oddziel komponent od ramy. Wymontuj zespół czujnika przedniego.

Krok 12. iPhone 13 wymiana ekranu

Sprawdź, czy nowy komponent nie wymaga przeniesienia pozostałych elementów i usunięcia podkładek samoprzylepnych. Wymiana szybki iPhone 13 wymaga podłączenia wszystkich części w dokładnie takich samej kolejności i miejscach. Dlatego, aby ponownie złożyć urządzenie, wykonaj poniższe instrukcje w odwrotnej kolejności.

Należy pamiętać, że iPhone 13 wymiana ekranu naruszy jego wodoodporne uszczelnienia. Przygotuj zapasowe uszczelki, zanim przejdziesz dalej niż ten krok, lub przekaż klientowi, by unikał kontaktu z cieczą, po złożeniu iPhone'a bez wymiany uszczelek.

 

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
 • 1. Krok 1. Zaopatrz się w odpowiednie komponenty
 • 2. Krok 2. Wymiana wyświetlacza iPhone 13 – przygotuj smartfon
 • 3. Krok 3. Zapewnij sobie bezpieczeństwo
 • 4. Krok 4. Demontaż wyświetlacza
 • 5. Krok 5. Otwarcie iPhone’a
 • 6. Krok 6. Demontaż baterii
 • 7. Krok 7. Demontaż przedniego czujnika
 • 8. Krok 8. Demontaż czujnika światła otoczenia
 • 9. Krok 9. Odsunięcie czujnika zbliżeniowego
 • 10. Krok 10. Demontaż mikrofonu
 • 11. Krok 11. Demontaż zespołu czujnika przedniego
 • 12. Krok 12. iPhone 13 wymiana ekranu
Strona wygenerowana w 0.076 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję