SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Wymiana wyświetlacza iPhone 12 – krok po kroku

Wymiana wyświetlacza iPhone 12 – krok po kroku

iPhone 12 to model o przekątnej ekranu 6.1’’. Wielu użytkowników nie jest w stanie obsłużyć go jedną ręką, przez co urządzenie narażone jest na upadek i uszkodzenie. Jeśli na wyświetlaczu pojawiły się pęknięcia, pionowe pasy, martwe piksele lub nie reaguje on na dotyk, prawdopodobnie konieczna będzie wymiana ekranu iPhone 12. Sprawdź, jak wygląda proces naprawy urządzenia. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, która sprawi, że iPhone 12 wymiana ekranu nie będzie problemem. 

Krok 1. Wymiana wyświetlacza iPhone 12 rozpoczyna się od wyłączenia urządzenia

Zanim przystąpisz do naprawy urządzenia i rozmontowywania go na części, pamiętaj o tym, by wyłączyć iPhone’a. Warto również rozładować baterię, aby poziom jej naładowania nie przekraczał 25%. Model ten został wyposażony w akumulator litowo-jonowy, który może wybuchnąć lub zapalić się, gdy zostanie przypadkowo uszkodzony podczas wymiany wyświetlacza. 

Krok 2. Wykręć śrubki Pentalobe

W dolnej części obudowy, po bocznych stronach portu Lightning umieszczone są dwie, małe śrubki. Wymiana wyświetlacza iPhone 12 rozpoczyna się od ich wykręcenia. Pamiętaj, by odłożyć je w bezpieczne miejsce, aby nie zginęły. Urządzenia Apple wykorzystują niestandardowe, dedykowane swojej marce śrubki.

Krok 3.  (opcjonalny)

Jeśli wyświetlacz jest popękany, warto zabezpieczyć szkło i zakleić je zwykłą taśmą. Dzięki temu odłamki ekranu nie zranią Twoich dłoni, ani nie wystrzelą w stronę oczu, gdy na ekran będą działać różnej wielkości naprężenia podczas realizowanej naprawy. Podczas prac z pękniętym ekranem rekomenduje się używanie okularów ochronnych.

Krok 4. Rozgrzej tylną obudowę

Wyświetlacz w modelu iPhone 12 mocowany jest na klej. Konieczne jest zatem jego delikatne rozpuszczenie, aby możliwe było otworzenie obudowy. W tym celu wykorzystuje się strumień ciepłego powietrza skierowany na tylną obudowę. Dobrze sprawdzi się  preheater dedykowany do profesjonalnego użytku.

Krok 5. Podważ wyświetlacz

Wymiana szybki iPhone 12, czy całego wyświetlacza wymaga oddzielenia ekranu od obudowy. Jeśli podgrzałeś już tylną obudowę, należy przyłożyć do wyświetlacza przyssawkę, jedną ręką przytrzymać urządzenie, a drugą pociągnąć za uchwyt przyssawki. Ciągnij w stronę górnej krawędzi, aż powstanie mała szczelina. Niewykluczone, że konieczne będzie ponowne podgrzanie obudowy, jeśli okaże się, że klej nadal za mocno trzyma. Następnie wsuń w powstałą szczelinę klin, który przypomina kostkę gitarową lub dedykowane narzędzie i delikatnie poruszaj nim po bocznych krawędziach. W ten sposób przerwiesz klejenie. Pamiętaj jednak, by nie wsunąć narzędzia zbyt głęboko, ponieważ może dojść do uszkodzenia wewnętrznych podzespołów. 

Krok 6. Oddziel górną krawędź ekranu

W poprzednim kroku przerwałeś już połączenie obudowy z ekranem na dolnej krawędzi i na bokach. Warto wiedzieć, że górna krawędź jest zabezpieczona nie tylko klejem, ale i specjalnymi klipsami. Tutaj również wykorzystaj plastikowy klin, pamiętając, by nie wsuwać go zbyt głęboko. Teraz możesz otworzyć swojego iPhone’a 12. Zrób to, naśladując ruch przewracania stron w książce. Zadbaj o to, by ekran i obudowa nie zostały całkowicie rozdzielone. Nadal są tam pewne połączenia, których jeszcze nie rozmontowałeś, dlatego kąt między ekranem a obudową nie powinien przekraczać 90 stopni.

Krok 7. Odłącz baterię 

W kolejnym kroku należy odłączyć baterię. Najpierw jednak zdemontuj pokrywę złącza baterii i wyświetlacza. Jest ona zamocowana na 2 wkręty, które odkręcisz za pomocą wkrętaka Y000. Po zdjęciu tej pokrywy i odłożeniu śrubek w bezpieczne miejsce, możesz ostrożnie wypiąć złącze baterii. Zwróć jednak uwagę, by nie uszkodzić czarnej, silikonowej uszczelki.

Krok 8. Odłącz wyświetlacz

W tym kroku należy odłączyć złącze kabla wyświetlacza oraz znajdujące się obok złącze kabla digitizera. Możesz użyć do tego paznokcia lub dedykowanego narzędzia. Weź do ręki wykorzystywany już wcześniej wkrętak Y000 i wykręć cztery śruby, które znajdują się na panelu osłaniającym złącze czujnika przedniego. Teraz możesz zdjąć tę osłon, podnosząc ją od lewej strony, aż klips po prawej puści. Odłącz odsłonięte złącze kabla zespołu przedniego panelu czujnika i całkowicie oddziel wyświetlacz od obudowy.

Krok 9. Zdemontuj taśmę głośnika

Zespół głośnika jest zamocowany za pomocą czterech śrub, dlatego konieczne jest ich wykręcenie. Zwróć uwagę na to, gdzie odkładasz wymontowane elementy, aby każdy z nich wrócił potem na swoje miejsce. Teraz możesz podważyć taśmę z głośnikiem i czujnikiem i odłączyć znajdujący się pod nią moduł. Zrób to ostrożnie, aby nie przerwać taśmy. 

Krok 10. Oddziel czujnik światła

W następnym kroku należy zdemontować czujniki światła z wycięcia w panelu przednim. Aby jednak było to możliwe, należy wcześniej ponownie rozgrzać górną część obudowy. Jeśli klej puści, możesz przystąpić do działania, dbając o to, by nie przerwać taśmy. 

Krok 11.  Podważ mikrofon, czujnik zbliżeniowy i moduł oświetlacza

Za pomocą specjalnego narzędzia przypominającego szpikulec należy podważyć mikrofon i podnieść go, oddzielając od wycięcia w panelu przednim. Obok znajdziesz czujnik zbliżeniowy i moduł oświetlacza, które również należy podważyć i podnieść.

Krok 12. Wymontuj zespół głośnika i czujnika przedniego

Teraz pozostało Ci jeszcze wymontowanie zespołu głośnika i czujnika przedniego.

Krok 13. iPhone 12 wymiana ekranu – połowa pracy za Tobą

Brawo! Połowa pracy za Tobą. Postępuj zgodnie z naszą instrukcją, ale w odwrotnej kolejności, aby umieścić wszystkie zdemontowane elementy na nowym wyświetlaczu. Zadbaj o kolejność i nie śpiesz się, aby nie uszkodzić delikatnych podzespołów.

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
 • 1. Krok 1. Wymiana wyświetlacza iPhone 12 rozpoczyna się od wyłączenia urządzenia
 • 2. Krok 2. Wykręć śrubki Pentalobe
 • 3. Krok 3.  (opcjonalny)
 • 4. Krok 4. Rozgrzej tylną obudowę
 • 5. Krok 5. Podważ wyświetlacz
 • 6. Krok 6. Oddziel górną krawędź ekranu
 • 7. Krok 7. Odłącz baterię 
 • 8. Krok 8. Odłącz wyświetlacz
 • 9. Krok 9. Zdemontuj taśmę głośnika
 • 10. Krok 10. Oddziel czujnik światła
 • 11. Krok 11.  Podważ mikrofon, czujnik zbliżeniowy i moduł oświetlacza
 • 12. Krok 12. Wymontuj zespół głośnika i czujnika przedniego
 • 13. Krok 13. iPhone 12 wymiana ekranu – połowa pracy za Tobą
Strona wygenerowana w 0.047 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję