SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Szkła hartowane na telefon – poznaj zalety!

Szkła hartowane na telefon – poznaj zalety!

Odpowiednie akcesoria ochronne do telefonu są niezbędne, jeśli chcemy przez wiele lat cieszyć się ulubionym smartfonem. Szczególnego zabezpieczenia wymaga przedni wyświetlacz, który zarówno w modelach z niższej półki cenowej, jak również we flagowcach jest jednym z najdelikatniejszych komponentów. Czasem wystarczy tylko chwila nieuwagi, by telefon wylądował na podłodze, a na jego ekranie pojawiła się nieestetyczna pajęczyna pęknięć i zarysowań. Można jednak temu zapobiec kupując szkło hartowane do telefonu. Sprawdźmy, czy rzeczywiście warto je kupić!

Czym jest szkło hartowane do telefonu?

Szkło hartowane to akcesorium zabezpieczające przedni wyświetlacz smartfona przed zarysowaniami i pęknięciami. Jest to szkło, które wzmocniono w procesie hartowania, polegającym na podniesieniu poziomu temperatury szkła do około 630˚C, a następnie oziębieniu go w ciągu zaledwie kilku sekund przy pomocy strumienia sprzężonego powietrza. W trakcie procesu hartowania w warstwie powierzchniowej szkła wytwarzają się naprężenia, które kilkukrotnie zwiększają jego wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Przyjmuje się, że szkła hartowane na telefon są nawet trzykrotnie bardziej odporne na zniszczenia od zwykłego szkła, a ponadto wykazują większą odporność na wysokie temperatury.

W dziesięciostopniowej skali klasy twardości szkła (H), szkła hartowane używane do produkcji akcesoriów ochronnych do smartfonów i innych urządzeń mobilnych cechują się najczęściej klasą twardości 9H. W praktyce oznacza to, że szkło chroni wyświetlacz przed zarysowaniami, pęknięciami, a także amortyzuje uderzenia, będąc tym samym swego rodzaju tarczą dla ekranu telefonu.

Czy w takim razie można powiedzieć, że szkła hartowane na telefon są niezniszczalne? Oczywiście, że nie. Jeśli z jakiegoś powodu chcielibyśmy je rozbić, prędzej czy później nam się to uda. Najważniejsze jest jednak to, że standardowy wyświetlacz pęknie przy pierwszym lepszym upadku, a szkło hartowane znacznie później. No i można wymienić je na nowe zdecydowanie łatwiej niż ekran smartfona.

Zalety szkła hartowanego

Dzisiaj szkła hartowane są bardzo popularnymi akcesoriami ochronnymi do telefonu. Na ich kupno decydują się zarówno właściciele modeli budżetowych, jak również osoby korzystające z najdroższych flagowców. Uczciwie trzeba jednak zauważyć, że szkło hartowane do telefonu nie zawsze cieszyło się takim uznaniem. Wiele modeli – zwłaszcza tych z niższej półki cenowej – przysparzało kłopotów podczas codziennego użytkowania smartfonów: negatywnie wpływało na jakość wyświetlanego obrazu, dość szybko zaczynało odklejać się od ekranu, a przede wszystkim – pogarszało precyzję dotyku.

Tak było jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Szkła hartowane na telefon zostały dopracowane i ich użytkowanie wiąże się z wieloma zaletami. Kupując szkło hartowane do telefonu za 10-20 złotych, możesz nabyć niewidzialną tarczę dla ekranu smartfona, która praktycznie nie będzie przeszkadzać w codziennym użytkowaniu urządzenia. Współczesne szkła hartowane nie tylko chronią ekran przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także gwarantują przepuszczalność światła (co przekłada się na rzeczywiste odwzorowanie barw i jakość obrazu), dopasowanie i wytrzymałość. Nie są także tak grube jak akcesoria produkowane kiedyś, co sprawia, że panel dotykowy telefonu zachowuje fabryczną czujność.

Alternatywa dla szkła hartowanego, czyli folia ochronna

Wysokiej jakości szkło hartowane, które ma skutecznie chronić wyświetlacz przez wiele lat, to koszt najczęściej kilkudziesięciu złotych. W przypadku wielu modeli telefonów ceny szkła hartowanego zaczynają się od kilkunastu złotych, niemniej warto wydać trochę więcej pieniędzy (czyli około 20-30 zł) i mieć pewność, że kupuje się produkt z najwyższej półki.

Alternatywą dla szkła hartowanego może być folia ochronna. Jest to akcesorium ochronne podobne do szkła hartowanego, ale cieńsze i bardziej elastyczne. Wykonane najczęściej z poliwęglanu folie ochronne dla niektórych osób mogą być bardziej komfortowe – są bowiem cienkie i praktycznie niewyczuwalne pod palcami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie gwarantują one takiej wysokiej ochrony jak szkło hartowane na telefon. Owszem, zabezpieczają urządzenie przed zarysowaniami, ale mogą okazać się niewystarczającą tarczą w starciu z twardą powierzchnią. Dlatego – choć folie ochronne bywają nawet o połowę tańsze – rekomendujemy stosowanie szkła hartowanego. Tym bardziej że kilkadziesiąt złotych wydaje się kwotą bardzo niewielką w perspektywie wymiany wyświetlacza, która może wynieść nawet kilkaset złotych.

Czy warto kupić szkło hartowane? Zdecydowanie tak!

Jak widzisz, kupno szkła hartowanego na telefon wiąże się niemal z samymi zaletami. Zdecydowanie warto postawić na to akcesorium ochronne – zwłaszcza jeśli masz już na swoim koncie rozbite szybki i porysowane wyświetlacze. Jest to także doskonała propozycja dla osób, które smartfon noszą razem z innymi akcesoriami w torebce lub plecaku i dla tych, którzy prowadzą dość mobilny tryb życia. Szkło hartowane to najlepszy sposób na dłuższe cieszenie się ulubionym smartfonem!

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Czym jest szkło hartowane do telefonu?
  • 2. Zalety szkła hartowanego
  • 3. Alternatywa dla szkła hartowanego, czyli folia ochronna
  • 4. Czy warto kupić szkło hartowane? Zdecydowanie tak!
Strona wygenerowana w 0.054 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję