SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Ochrona aparatu w telefonie

Ochrona aparatu w telefonie

Szkło hartowane na aparat - Czy warto używać?

Wiele osób stara się jak najlepiej ochronić swojego smartfona przed uszkodzeniem czy zalaniem. Szkło hartowane i wysokiej jakości etui pozwala zadbać o wyświetlacz i panel dotykowy. Wiele modeli smartfonów ma wystający aparat fotograficzny, o który również warto odpowiednio zadbać. Jak można ochronić obiektywy przed zarysowaniami czy rozbiciem?

Folia i szkło ochronne na aparat

O  obiektyw w telefonie trzeba odpowiednio zadbać. Powinieneś chronić go przed kurzem, piaskiem i uszkodzeniami mechanicznymi, które znacznie pogorszą lub uniemożliwią wykonanie zdjęć. Do czyszczenia warto używać miękkich chusteczek dedykowanych okularom lub optyce. Do wyboru są szkła oraz folie ochronne różnych marek. Różnią się między sobą grubością, stopniem odporności na uszkodzenia. Szkło hartowane do telefonu jest twardszym materiałem, dzięki czemu zapewnia wyższy stopień ochrony. Po zamontowaniu użytkownik nie powinien odczuć różnicy w użytkowaniu. Świetnie sprawdzi się u osób, które noszą telefon w kieszeni i zdarza im się włożyć go do jednego miejsca wraz z kluczami czy innymi przedmiotami. Z kolei folia chroni przed brudem i kurzem. Są tańsze od szkieł, ale nie chronią obiektywów przed rozbiciem.

Jak założyć szkło hartowane na aparat?

W zależności od marki szkła, które wybierzesz, w opakowaniu znajdziesz nawet do czterech sztuk. Zanim je założysz, wyczyść obiektyw mokrą ściereczką, która została dołączona do zestawu. By było łatwiej, możesz ściągnąć etui. Następnie odklej z arkusza produkt, połóż go na aparacie i dopasuj do kształtu. Na tym etapie jeszcze możesz delikatnie manewrować szkłem, by dokładnie je ustawić, a otwory znalazły się na lampie błyskowej. Następnie mokrą ściereczką dociśnij delikatnie szkło, by odpowiednio przykleiło się do powierzchni. Uważaj, by nie dotknąć powierzchni klejącej. Jeżeli nie chcesz samodzielnie podjąć się tego zadania, skorzystaj z usług profesjonalnego serwisanta, który wykona montaż szybko i perfekcyjnie.

Czy szkło hartowane psuje jakość zdjęć?

Brudny i uszkodzony obiektyw z pewnością popsuje jakość zdjęcia, niezależnie od jakości komponentu, który zamontował producent. Szkło hartowanie jest praktycznie niewidoczne. Działa tak samo jak to, które montujesz na ekranie – nie zmienia również dynamiki obrazu czy jakości kolorów. Szkło hartowane na aparacie nie wpływa również na jakość zdjęć, o ile zostanie poprawnie dopasowane, zamontowane i nie pojawią się pod nim bąbelki powietrza czy kurz. Warto również regularnie przecierać je dedykowanymi produktami.

Dzięki zamontowaniu szkła możesz ochronić odsłonięty aparat przed uszkodzeniami. Jeżeli właśnie wymieniłeś smartfona na nowy lub chcesz kompleksowo zadbać o ochronę urządzenia, to koniecznie zaopatrz się w komponent dopasowany do modelu Twojego urządzenia. Jeżeli jesteś serwisantem, to warto wprowadzić taki produkt do oferty i zapewnić kompleksowe usługi każdemu klientowi.

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Folia i szkło ochronne na aparat
  • 2. Jak założyć szkło hartowane na aparat?
  • 3. Czy szkło hartowane psuje jakość zdjęć?
Strona wygenerowana w 0.043 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję