SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Jak wybrać klapkę do smartfona?

Jak wybrać klapkę do smartfona?

Pęknięcia, zarysowania, starta farba – uszkodzone zewnętrzne elementy obudowy w smartfonie nigdy nie wyglądają dobrze. Bardzo często to właśnie nieatrakcyjny wygląd urządzenia mobilnego jest powodem do kupna nowego telefonu. Nie ma znaczenia fakt, że telefon został kupiony zaledwie kilkanaście miesięcy wcześniej, a wszystkie aplikacje śmigają w najlepsze – pęknięcia, rysy i inne uszkodzenia mechaniczne obudowy sprawiają, że urządzenie traci w naszych oczach. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu uszkodzenia wcale nie muszą wiązać się z koniecznością wymiany telefonu. Najczęściej – by cieszyć się estetycznym smartfonem – wystarczy po prostu wymienić poszczególne komponenty. Jak wybrać klapkę do smartfona? Odpowiadamy poniżej.

Kiedy należy kupić nową klapkę do smartfona?

Od wielu lat dużo mówi się o tym, że etui ochronne jest podstawowym akcesorium do smartfonu, w które powinniśmy zaopatrzyć się zaraz po kupieniu nowego telefonu. Mimo to wiele osób rezygnuje z tego zakupu – część z nich uważa, że troszczy się o urządzenie mobilne tak dobrze, że nie potrzebuje dodatkowej ochrony, inne osoby natomiast wychodzą z założenia, że nie po to kupują flagowego Samsunga Galaxy lub iPhone’a, by jego nadzwyczajny design ukrywać pod silikonową powłoką.

Jest to oczywiście błędne podejście, bo elementy obudowy zewnętrznej praktycznie we wszystkich współczesnych smartfonach są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne – i to niezależnie od tego, czy klapka wykonana jest z plastiku, czy szkła. Plastikowe elementy są oczywiście nieco bardziej wytrzymałe na pęknięcia, ale bardzo łatwo się rysują, a ponadto – z ostrym krawężnikiem lub płytą chodnikową nawet one mogą nie mieć szans. Obudowy wykonane ze szkła natomiast mogą bardzo łatwo ulec pęknięciu – czasem wystarczy przypadkowe szturchnięcie urządzenia za kilka tysięcy złotych i jego upadek na podłogę, by na tyle pojawiła się nieestetyczna pajęczyna pęknięć. To właśnie tego typu sytuacje są najczęstszą przyczyną zniszczenia obudowy.

O ile zdarta farba z plastikowej obudowy czy kiepsko się prezentujące zarysowania wpływają wyłącznie na aspekty wizualne urządzenia mobilnego, o tyle konsekwencje rozległych pęknięć mogą być znacznie poważniejsze. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zbita, rozkruszona lub popękana obudowa sprawia, że podzespoły wewnętrzne telefonu stają się bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, zalanie czy dostanie się do nich cząsteczek kurzu i brudu.

Jak dobrać te części do smartfona?

Jak w takim razie dobrać odpowiednią klapkę do smartfona? Przede wszystkim, warto zwrócić się do specjalisty – pracownicy profesjonalnych serwisów GSM z pewnością pomogą Ci w wyborze odpowiednich elementów obudowy zewnętrznej. Mogą oni też zająć się sprowadzeniem niezbędnych komponentów.

Oczywiście, części serwisowe do smartfonu możesz kupić w internecie również samemu, między innymi w naszej hurtowni internetowej GSMOK.pl. Warto jednak wiedzieć, jak dobrać klapkę do smartfona, by nie zaliczyć wpadki. Współczesna oferta urządzeń mobilnych jest bowiem tak rozległa, że łatwo się pomylić. Na co zatem przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę?

Model telefonu

To oczywiście sprawa kluczowa – obudowy nawet bardzo podobnych do siebie smartfonów mogą się różnić pod względem budowy, montażu czy wielkości, dlatego upewnij się, że kupowana przez Ciebie klapka do smartfona będzie pasowała do modelu. Części serwisowe do telefonów powinny oczywiście być szczegółowo opisane, jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości – nie bój się zadzwonić lub napisać maila z prośbą o poradę. Nie chcesz przecież wyrzucać pieniędzy w błoto.

Kolor klapki do smartfona

Najwięksi producenci, tacy jak Apple, Samsung czy Huawei dbają o wygodę swoich klientów i najczęściej oferują poszczególne modele w kilku wariantach kolorystycznych. W dobrych sklepach z częściami serwisowymi – takimi jak GSMOK.pl – bez problemu znajdziesz obudowę do smartfona w kolorze Twojego modelu. To oczywiście pozwoli Ci przywrócić oryginalny wygląd telefonu. Jeśli jednak chcesz, nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić klapkę do smartfona w innym kolorze i nieco „odświeżyć” swój telefon.

Stan elementów obudowy smartfonu

W internecie dość łatwo znajdziesz serwisowe elementy obudowy zewnętrznej, ale wystrzegaj się niezweryfikowanych sprzedawców. Części do smartfona kupuj wyłącznie w renomowanych i zaufanych sklepach – tylko w ten sposób kupisz klapkę do smartfona, która będzie w bardzo dobrym stanie i z powodzeniem zastąpi fabrycznie zamontowany element. Bierz też pod uwagę, czy sprzedawca obejmuje produkt umową gwarancyjną.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, w pełni sprawna obudowa to tylko połowa sukcesu. Zarówno smartfony ze szklanym, jak i plastikowym tyłem są narażone na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Jeśli więc chcesz cieszyć się telefonem o atrakcyjnym wyglądzie przez długi czas, polecamy, byś razem z nową klapką do smartfona zamówił dedykowane do Twojego modelu etui ochronne. Tu też możesz wybierać spośród pokrowców książkowych lub silikonowych w różnych kolorach, dzięki czemu nadasz swojemu urządzeniu oryginalny wygląd.

 

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Kiedy należy kupić nową klapkę do smartfona?
  • 2. Jak dobrać te części do smartfona?
  • 3. O czym jeszcze należy pamiętać?
Strona wygenerowana w 0.094 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję