SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Części serwisowe do telefonów, czyli co można wymienić?

Części serwisowe do telefonów, czyli co można wymienić?

Jak wymienić wyświetlacz w telefonie?

Jednymi z najczęściej wymienianych komponentów są wyświetlacze oraz panele dotykowe. Sama wymiana polega na otwarciu tylnej klapki urządzenia, odkręceniu podzespołów, odpięciu taśm i demontażu uszkodzonego elementu. Nowy wyświetlacz, po wcześniejszym sprawdzeniu i właściwym montażu powinien działać bez zarzutów. Cena za wymianę tego komponentu będzie się różnić w zależności od modelu urządzenia. Wyświetlacze do telefonu mogą być zarówno zamiennikami, jak i oryginalnymi częściami. Od tego jaki podzespół wybierzesz, będzie również zależeć całkowity koszt naprawy. Jeżeli Twój telefon upadnie i rozbije się szybka lub ekran ulegnie uszkodzeniu, to z powodzeniem można go naprawić!

Uszkodzona płyta główna

Sercem każdego urządzenia jest płyta główna. Odpowiada za wszystkie procesy, znajduje się na niej wiele układów, procesor, a także gniazda czytnika kart pamięci czy SIM. Jest połączona przy pomocy małych elementów z resztą podzespołów – aparatami fotograficznymi, anteną i przyciskami głośności. Do jej uszkodzenia najczęściej dochodzi w wyniku zalania. Podobnie jak wyświetlacz, można wymienić element na nowy. Sama naprawa wymaga dużej precyzji i ostrożności, dlatego warto zlecić ją specjalistom z serwisu.

Wymiana baterii w telefonie

Bateria jest podłączona bezpośrednio do płyty głównej. Większość dostępnych na rynku modeli trzeba przed wymianą rozkręcić, co wymaga rozgrzania kleju utrzymującego klapkę oraz rozmontowanie poszczególnych elementów. W niektórych urządzeniach także przy wymianie wyświetlacza konieczna będzie zmiana baterii na nową. Dzięki temu telefon ponownie będzie działał bez problemów. Niesprawne baterie do smartfona to powszechna awaria, w tradycyjnych telefonach ich samodzielna wymiana była prosta, jednak wymieniając ten komponent w smartfonie, warto zaufać specjalistom.

Gdzie kupić części do telefonów?

Wśród wymienianych przez serwisantów elementów znajduje się również gniazdo ładowania czy aparat fotograficzny. Poszczególne komponenty można znaleźć w dedykowanych sklepach i hurtowniach GSM. Bateria do telefonu czy nowy wyświetlacz w zależności od wybranego modelu kosztują od kilkudziesięciu nawet do kilkuset złotych. Warto współpracować z dostawcami, którzy posiadają przetestowane podzespoły – dzięki temu zyskasz pewność, że zamawiając podzespół otrzymujesz pełnowartościowy produkt. Jest to szczególnie istotne w przypadku serwisów, które muszą wykonać zlecenie w określonym czasie. Zaufani partnerzy biznesowi zapewniają szybką wysyłkę i najwyższej jakości obsługę. Jeżeli decydujesz się na samodzielną wymianę, to podczas zakupu zwróć uwagę na poszczególne parametry, a także dokładnie sprawdź, czy komponent będzie odpowiadał danemu modelowi telefonu.

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Jak wymienić wyświetlacz w telefonie?
  • 2. Uszkodzona płyta główna
  • 3. Wymiana baterii w telefonie
  • 4. Gdzie kupić części do telefonów?
Strona wygenerowana w 0.045 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję