SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Wymiana ekranu w iPhone X – co warto wiedzieć?

Wymiana ekranu w iPhone X – co warto wiedzieć?

iPhone X wciąż stanowi jeden z lepszych i ciekawszych modeli smartfonów od Apple. Wraz z długością użytkowania ulega zużyciu czy uszkodzeniu. Z powodzeniem można wymontować pęknięty ekran czy uszkodzony digitizer. Sprawdź, jak wygląda iPhone X wymiana wyświetlacza.

iPhone X wymiana wyświetlacza.

 

Co warto mieć pod ręką?

Przede wszystkim niezbędny będzie nowy iPhone X wyświetlacz. Warto wybrać dobrej jakości podzespół, który będzie dobrze odwzorowywał kolory i zapewni komfort użytkowania. Kolejnym ważnym elementem jest klej lub dedykowana uszczelka, śrubokręt do wkrętów Pentalobe, kostka do otwarcia (lub coś do podważenia), wkrętak, organizer na śrubki oraz pinceta. Jeśli iPhone ma pęknięty ekran, warto nakleić na niego taśmę, która zapobiegnie skruszeniu szkła i zranieniu serwisanta. Na wyposażeniu trzeba mieć również okulary ochronne i rękawiczki, które zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo.

Jak otworzyć urządzenie?

Wymiana wyświetlacza iPhone X to nieco skomplikowany proces. Zanim serwisant otworzy urządzenie, powinno być ono rozładowane do poziomu poniżej 25%. Naładowana bateria może się zapalić lub eksplodować. Następnie należy wyłączyć urządzenie. Można przystąpić do odkręcenia śrubek Pentalobe, które znajdują się na dole urządzenia, obok wejścia ładowania. Warto pamiętać, że otwarcie wyświetlacza naruszy jego wodoodporne uszczelnienie, dlatego niezbędne będzie zamontowanie dedykowanej uszczelki. Najpierw należy rozgrzać klej, by łatwiej usunąć jego pozostałości i otworzyć wyświetlacz. W tym celu używa się specjalnej nagrzewnicy. Przy pomocy urządzenia z przyssawkami lub płaskiego elementu trzeba rozdzielić ekran od korpusu urządzenia. Otwarcie iPhone'a następuje poprzez odchylenie wyświetlacza do góry z lewej strony pod kątem prostym. Warto go oprzeć o coś. Teraz można przystąpić do procesu, jakim jest wymiana szybki iPhone.

Montaż nowego wyświetlacza

Wyświetlacz jest połączony z płytą główną za pomocą taśm. Ich zaczepy chroni podłużny element przykręcony do korpusu przez pięć śrub. Zabezpieczenie trzeba zdjąć i przy użyciu szpikulca delikatnie należy podważyć złącze baterii, wyświetlacza, złącze czujnika linii papilarnych, digitizera, a także taśmę flex łączącą ekran z korpusem. Dzięki temu można bezpiecznie odłączyć wyświetlacz. Głośnik i czujnik umieszczony z tyłu wyświetlacza jest fabrycznie sparowany indywidualnie z danym iPhonem, dlatego konieczne będzie jego wymontowanie ze starego ekranu i włożenie do nowego wyświetlacza. Elementy są zamontowane na specjalnej taśmie, którą łączą trzy śrubki z urządzeniem. Pod nią znajdują się specjalne taśmy czujników. Kolejnym podzespołem, który trzeba przełożyć, jest czujnik zbliżeniowy, a także niewielki, biały pasek. Proces ten jest konieczny, gdyż elementy na górze wyświetlacza są częścią technologii Face ID. Jeśli zostanie uszkodzony, przestanie działać, dlatego warto zachować szczególną ostrożność. Podczas ponownego montażu należy zainstalować element w odpowiednim miejscu, a następnie umieścić czujnik światła. Po zamontowaniu podzespołów można ponownie przyczepić ekran do korpusu. Zanim jednak serwisant go umieści, trzeba usunąć folie ochronne (zazwyczaj są w kolorze niebieskim).

Złożenie iPhona X z nowym wyświetlaczem

Zanim telefon zostanie odpowiednio zabezpieczony, a podzespół przyklejony na stałe, warto sprawdzić jego prawidłowe działanie, czułość i reakcję na dotyk. Jeżeli okaże się, że wszystko działa poprawnie, urządzenie należy ponownie wyłączać i odpowiednio zamontować wyświetlacz. Zamiast tradycyjnego kleju najlepiej postawić na dedykowaną do tego modelu uszczelkę. Gwarantuje ona wodoszczelność smartfonu zbliżoną do tej, którą oferował fabrycznie producent. Usuń stary klej i ponownie zamontuj wyświetlacz. Na koniec pozostaje wkręcenie śrubek Pentalobe. Urządzenie znów  będzie gotowe do pracy. Dzięki temu wciąż można korzystać ze swojego smartfona, przeglądać galerię czy korzystać z aplikacji.

Wymiana ekranu iPhone pozwala znacząco odciążyć portfel, gdyż oddanie urządzenia do naprawy będzie tańsze niż kupno nowego modelu. Ponadto decydując się na naprawę, wszelkie dane pozostaną na miejscu. Jeżeli Twoje urządzenie ma zbity ekran, rozlany wyświetlacz lub uległo uszkodzeniu mechanicznemu, to warto udać się do serwisu i oddać sprzęt do naprawy. Ze względu na delikatne elementy i konieczność przełożenia podzespołów ze starego wyświetlacza zaleca się wizytę u profesjonalisty.

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Co warto mieć pod ręką?
  • 2. Jak otworzyć urządzenie?
  • 3. Montaż nowego wyświetlacza
  • 4. Złożenie iPhona X z nowym wyświetlaczem
Strona wygenerowana w 0.047 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję