SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Słuchawki Bluetooth - poznaj zalety!

Słuchawki Bluetooth - poznaj zalety!

Słuchawki od dobrych kilkunastu lat są jednym z podstawowych akcesoriów do telefonów. Umożliwiają nam słuchanie muzyki, korzystanie z multimediów, czy bezpieczne prowadzenie rozmów telefonicznych podczas kierowania samochodem. Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się jednak

słuchawki bezprzewodowe Bluetooth. Czy są one dobrą alternatywą dla standardowych, okablowanych modeli? Przekonajmy się!

Wady tradycyjnych słuchawek

Zanim opowiemy o zaletach słuchawek Bluetooth, zastanówmy się nad tym, dlaczego w ogóle producenci sprzętu elektronicznego zaczęli szukać alternatywy dla tradycyjnych modeli. Przez wiele lat najwięksi potentaci branży elektronicznej i audio, tacy jak Apple, Samsung, Panasonic, Sony czy Huawei produkowali douszne i nauszne słuchawki, dbając o jak najlepszą głębię i czystość dźwięku. Problemem, na który wielu użytkowników zwracało uwagę, był kabel – plątający się, a ponadto, bardzo często, podatny na zerwania.

W wielu przypadkach wystarczyło tylko mocniej pociągnąć przewód słuchawkowy lub zahaczyć nim o kant biurka, by dźwięk w jednej ze słuchawek zniknął. A co robiliśmy w takiej sytuacji? Oczywiście, zamiast myśleć o naprawie, kupowaliśmy nowy model. Kiepskiej jakości okablowanie znacząco wpływało zatem na żywotność słuchawek – zarówno dousznych, jak i nausznych.

Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth – jakie mają zalety?

Modele Bluetooth zostały wprowadzone na rynek przede wszystkim po to, by słuchawki mogły być bardziej poręczne. I faktycznie, brak okablowania to ogromna zaleta – przede wszystkim dla osób, które prowadzą mobilny tryb życia. O ile w warunkach domowych, korzystając z laptopa czy relaksując się przy muzyce, podłączony do sprzętu przewód zazwyczaj nie jest dużym problemem, o tyle w transporcie publicznym czy podczas spaceru słuchawki bezprzewodowe są nieocenione.

Słuchawki Bluetooth najbardziej docenimy jednak podczas uprawiania sportu. Choć w pewnym momencie wiele osób używało okablowanych słuchawek podczas biegania, joggingu czy treningu na siłowni, nie da się ukryć, że nie ograniczające ruchów słuchawki Bluetooth douszne są w tych okolicznościach znacznie praktyczniejsze.

Czy słuchawki bezprzewodowe mają jakieś inne zalety? Z pewnością można wymienić tu wmontowany w urządzenie praktyczny pilot, który umożliwia nie tylko odbieranie i wykonywanie połączeń, ale również pauzowanie i odtwarzanie muzyki, przełączanie utworów i regulowanie głośności dźwięku. Takie mini-panele znajdują się zarówno w słuchawkach bezprzewodowych nausznych, jak i dousznych, choć należy zaznaczyć, że obecność kontrolera oraz stopień jego zaawansowania zależy w dużej mierze także od ceny modelu. Warto zauważyć, że wiele słuchawek Bluetooth – i to nawet ze średniej półki cenowej – poza zestawem ładującym jest wyposażone także w kabel audio mini-jack 3.5mm, który umożliwia podłączenie urządzenia do laptopa lub telefonu za pomocą przewodu.

Czy słuchawki Bluetooth mają jakieś wady?

No właśnie, skoro słuchawki Bluetooth można opisywać w samych superlatywach, to dlaczego czołowi producenci, tacy jak Apple, Samsung czy Panasonic wciąż produkują modele przewodowe. Czy mogłoby to oznaczać, że modele bezprzewodowe mają jakieś wady?

Cóż… przewrotnie możemy odpowiedzieć, że i tak, i nie. Trzeba liczyć się z tym, że łączność bezprzewodowa gwarantuje nieco gorszą jakość dźwięku niż przewodowa transmisja, choć pamiętajmy, że jest to przede wszystkim domena tanich modeli. Te ze średniej i wysokiej półki cenowej wyposażone są najczęściej w kodeki aptX i AAC, podbicia basu i inne ulepszacze dźwięku, które znacznie polepszają doznania akustyczne. Ponadto, jak wspomnieliśmy, wiele modeli – przynajmniej jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe nauszne – posiada w zestawie kabel audio mini-jack.

Inną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas kupna słuchawek Bluetooth, jest wytrzymałość ich baterii. W starszych modelach bezprzewodowych faktycznie był to nie lada problem, bowiem słuchawki na jednym ładowaniu wytrzymywały zaledwie kilka godzin. Współczesne słuchawki bezprzewodowe wypadają pod tym względem znacznie lepiej – oferują one od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin działania na baterii. Nawet kilkunastogodzinne działanie jest wynikiem zadowalającym, niemniej warto celować w bardziej wytrzymałe modele, jeśli prowadzimy dość mobilny tryb życia.

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać: douszne czy nauszne?

Do rozstrzygnięcia pozostaje nam jeszcze jedna kwestia. Jakie słuchawki Bluetooth lepiej kupić: douszne czy nauszne? Sprawdźmy.

Słuchawki Bluetooth douszne – dla kogo będą idealne?

Słuchawki Bluetooth douszne to niewielkie modele, które są lekkie i bardzo poręczne. Będą one znakomitym rozwiązaniem dla osób, które mniejszą wagę przywiązują do dobrej jakości dźwięku, a większą do komfortu użytkowania. Ich główną wadą jest słabe wygłuszanie dźwięków z zewnątrz, choć lepsze modele dokanałowe wywiązują się z tego zadania całkiem dobrze. Jeśli szukasz słuchawek, z których będziesz mógł korzystać podczas joggingu lub treningu na siłowni, słuchawki Bluetooth douszne będą znakomitym rozwiązaniem.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne – rozwiązanie dla audiofilów

Słuchawki bezprzewodowe nauszne są dość duże oraz stosunkowo ciężkie, więc uprawianie sportu w nich odpada. Znakomicie sprawdzą się jednak jako słuchawki wygłuszające otoczenie i pozwalające zanurzyć się w muzycznym świecie. Wysokiej jakości modele mają świetne podbicie basów i dobrze odtwarzają wysokie tony, więc sprawdzą się podczas słuchania muzyki lub rozrywki multimedialnej.

Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Wady tradycyjnych słuchawek
  • 2. Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth – jakie mają zalety?
  • 3. Czy słuchawki Bluetooth mają jakieś wady?
  • 4. Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać: douszne czy nauszne?
Strona wygenerowana w 0.068 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję