SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Rodzaje etui do telefonów

Rodzaje etui do telefonów

Kiedy kupujemy nowy smartfon, zawsze liczymy na to, że urządzeniem będziemy mogli cieszyć się przez wiele lat – zwłaszcza, jeśli wybieramy flagowca za kilka tysięcy złotych. Zdarza się jednak, że rzeczywistość bardzo szybko weryfikuje nasze plany. Czasem, nawet jeśli bez zarzutu dbamy o telefon, wystarczy tylko chwila nieuwagi i przypadkowe szturchnięcie go, by doszło do upadku na ziemię i pojawienia się na ekranie nieestetycznej pajęczyny pęknięć i zarysowań. Dlatego pierwszym, co należy zrobić po odpakowaniu nowego telefonu, jest kupienie do niego akcesoriów ochronnych – przede wszystkim etui do smartfona.

Zalety case’ów, czyli dlaczego należy kupić etui do smartfona?

Etui do telefonów to obok szkła hartowanego podstawowe akcesoria ochronne do urządzenia mobilnego. Jego podstawowym zadaniem jest oczywiście ochrona zewnętrznych elementów obudowy telefonu przed pęknięciami i zarysowaniami.

Case do smartfona zabezpiecza przede wszystkim tył telefonu, ale warto pamiętać, że w pewnym stopniu chroni on również przedni wyświetlacz przed uszkodzeniami mechanicznymi. Krawędzie case’ów w zdecydowanej większości modeli są na tyle wypukłe, że amortyzują uderzenia o twarde powierzchnie i nie dopuszczają do zderzenia się ekranu z podłogą – przynajmniej wtedy, gdy jest ona idealnie płaska.

Poza aspektami praktycznymi, etui do telefonów pełnią również funkcje estetyczne. Oczywiście, bez problemu można kupić silikonowy, transparentny case do smartfona, który wyeksponuje logo producenta urządzenia, ale wiele osób decyduje się na kupno bardziej oryginalnych etui do telefonów, zdobionych efektownymi wzorami, grafikami, a nawet kształtami. Dużą popularnością cieszą się na przykład modele przedstawiające bohaterów ulubionych filmów czy znaki zodiaku. Taki oryginalny case to doskonały sposób na spersonalizowanie własnego smartfona.

Rodzaje etui: jaki case do smartfona wybrać?

Kupując etui do smartfona, należy pamiętać przede wszystkim o tym, by wybrany case był odpowiedni do posiadanego przez nas urządzenia. Niektóre case’y mogą kusić atrakcyjnym wyglądem i nawet być dopasowane do naszego smartfona pod kątem rozdzielczości ekranu, ale pod uwagę należy wziąć także układ wszystkich przycisków funkcyjnych i portów. Generalnie do wyboru mamy trzy rodzaje case’ów do smartfona.

Back case – najpopularniejsza opcja

Etui do smartfona typu back case to zdecydowanie najbardziej popularne rozwiązanie. Składa się on z jednej części, osłaniającej boki i tył urządzenia mobilnego. Tego typu modele dostępne są w najróżniejszych wariantach kolorystycznych. Z łatwością można kupić zarówno back case’y transparentne, kolorowe, czy w rozmaitych wzorach.

Bumper – oryginalny pół-pokrowiec

W gruncie rzeczy bumpery trudno nawet nazwać pełnowymiarowymi case’ami. Dobrym określeniem byłby tutaj raczej pół-pokrowiec, ponieważ modele te mają postać silikonowych obramowań, które nakłada się wyłącznie na boki telefonu. Wzmacniają one konstrukcję urządzenia i chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas upadków na ziemię, ale mogą okazać się mniej praktyczne, gdy telefon uderzy o kant stołu lub krawężnik.

Etui książkowe, czyli klasyczna elegancja

Jeżeli back case nazwalibyśmy etui do smartfona dla młodych osób, to etui książkowe jest modelem dedykowanym dorosłym, którzy telefonem chcą podkreślić powagę i prestiż wykonywanego przez siebie zawodu. Książkowe etui do smartfona składa się z dwóch, rozkładanych części i chroni zarówno tył, jak i przód urządzenia. Co więcej, jego wnętrze czasem jest wyposażone w przegródki, w których można przechowywać wizytówki lub karty.

Z jakiego materiału etui będzie najlepsze?

Warto zaznaczyć, że jakość ochrony telefonu w dużej mierze zależy nie tylko od budowy etui do telefonów, ale także od materiału, z jakiego są wykonane. Zdecydowanie największą popularnością – przynajmniej jeśli chodzi o back case’y – cieszą się modele silikonowe. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, dobrze amortyzują uderzenia o twarde powierzchnie, a ponadto dobrze leżą w dłoni. Co więcej, dobrze dopasowują się do kształtu urządzenia i stabilnie je „trzymają” przez długi czas.

Alternatywą dla silikonowego case’u do smartfona może być model plastikowy. Jest on tani i lekki, a przy tym daje ogromne możliwości przy personalizacji, ale trzeba pamiętać, że nie jest tak odporny na uszkodzenia mechaniczne jak silikonowy. Podczas upadku może zatem dojść do jego zarysowania, a nawet pęknięcia. Inną opcją jest etui do telefonu wykonane z poliwęglanu. Jest ono o tyle komfortowe, że jest wyjątkowo lekkie, a przy tym znacznie bardziej odporne na uszkodzenia od modelu plastikowego.

Powyższe opisy odnoszą się oczywiście do tak zwanych back case’ów i bumperów. Jeśli chodzi o etui książkowe, najczęściej wykonuje się je z tworzyw sztucznych lub eleganckiej skóry. Skóra co prawda nie stanowi aż tak dobrego zabezpieczenia, ale dobrze amortyzuje uderzenia i osłania cały smartfon, a nie tylko jego tył. No i świetnie wygląda!Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Zalety case’ów, czyli dlaczego należy kupić etui do smartfona?
  • 2. Rodzaje etui: jaki case do smartfona wybrać?
  • 3. Z jakiego materiału etui będzie najlepsze?
Strona wygenerowana w 0.045 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję