SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Kradzież telefonu – jak odzyskać dane i zablokować dostępy?

Kradzież telefonu – jak odzyskać dane i zablokować dostępy?

Jak zablokować skradziony telefon?

Za odbiór i wysyłanie sygnału w smartfonie odpowiadają anteny GPS. Jeżeli urządzenie pozostaje w zasięgu sieci, to możliwe jest jego zlokalizowanie i zablokowanie. W przypadku urządzenia z Androidem wykorzystaj konto Google. Aby można było znaleźć lub zablokować telefon z Androidem lub usunąć z niego dane,  telefon musi pozostać włączony, a użytkownik musi być zalogowany do konta Google. Dodatkowo urządzenie powinno być podłączone do sieci Wi-Fi lub mieć włączoną mobilną transmisję danych oraz lokalizację, a także aktywną usługę „Znajdź moje urządzenie”. Kradzież telefonu co zrobić?

Zdalne znajdowanie lub blokowanie urządzenia czy usuwanie z niego danych można przeprowadzić, logując się na stronie android.com/find i przechodząc do konta Google. Na utraconym telefonie pojawi się powiadomienie, a Ty zobaczysz na mapie jego przybliżoną lokalizację lub ostatnie miejsce logowania. Urządzenie wyświetli wiadomość, w której możesz podać numer kontaktowy. Być może znalazca będzie uczciwy i odda Twój sprzęt. Możesz również zdalnie wymazać wszelkie dane, co da Ci pewność, że nie wpadną one w niepowołane ręce. Podobną funkcję odnalezienia urządzenia mają również iPhone'y.

Skradziony telefon co robić?

Wiele osób dopiero po dłuższej chwili uświadamia sobie, że miała miejsce kradzież telefonu. Co zrobić w pierwszej kolejności? Przede wszystkim – nie panikuj. Kluczową rolę pełni czas. Jeżeli urządzenie miało aktywny tryb płatności, zacznij od zastrzeżenia karty. Obecnie można to zrobić, logując się przez przeglądarkę. Również dzięki temu możesz usunąć urządzenie z zaufanych w aplikacji bankowej.  Następnie skontaktuj się z operatorem i poproś o zablokowanie karty sim. Kradzież lub zagubienie zgłoś na policję. Kolejno zmień tyle haseł, ile się da. Jeżeli masz włączone uwierzytelnienie dwuskładnikowe, to powinieneś je skonfigurować. Co zrobić po kradzieży telefonu, kiedy już zadbałeś o to, by ochronić dane?

Po zakupie lub odzyskaniu telefonu możesz ponownie odzyskać dane, przywracając je z kopii zapasowej, o ile wcześniej taką wykonałeś. To ten moment, w którym to realnie wpłynie na Twoje życie – odzyskasz nie tylko dokumenty, ale także zapisane aplikacje czy wiadomości. Pamiętaj, że priorytetem jest bezpieczeństwo Twoich danych. Jak odczytać kopię zapasową telefonu na komputerze? Wystarczy zalogować się na konto Google lub Apple z poziomu przeglądarki. Kopie zapasowe systemu można również wykonać z poziomu ustawień w urządzeniu, co oferuje na przykład Xiaomi. Posiadacze mogą w ustawieniach bezpośrednio wykonać kopię zapasową lub wybrać przywracanie jej.

Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Strona wygenerowana w 0.049 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję