SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Wymiana baterii iPhone X

Wymiana baterii iPhone X

Baterie w iPhone, podobnie jak w innych sprzętach elektronicznych zużywają się w miarę użytkowania. Z czasem tracą możliwość magazynowania energii i jej prawidłowego gospodarowania. Szacunkowo baterie od Apple mają utrzymywać 80% swojej pojemności przez maksymalnie 500 cykli ładowania, czyli przez około 18-24 miesięcy. Jeżeli pojawi się problem z ładowaniem i magazynowaniem energii to warto zastanowić się nad wizytą w serwisie, w którym doświadczeni pracownicy wymienią akumulator na nowy. Sprawdź, jak wygląda wymiana baterii iPhone X.

Krok 1. Przygotowanie urządzenia

Zanim rozpoczniesz pracę, należy zadbać, aby bateria do iPhone X miała poniżej 25%. Naładowany akumulator litowo-jonowy może się zapalić lub eksplodować w przypadku przypadkowego przebicia, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo. Następnie wyłącz urządzenie. Przygotuj dedykowaną matę, na której odłożysz śruby, a także narzędzia – otwierak, śrubokręt i pęsetę, dzięki temu żadna z części się nie zgubi, a w iPhone x wymiana baterii przebiegnie sprawnie.

Krok 2. Wykręć śruby Pentalobe

Małym śrubokrętem wykręć dwie śruby Pentalobe, które znajdują się po bokach wejścia do ładowania.

Krok 3. Otwórz wyświetlacz

W preheaterze rozgrzej urządzenie, by klej stał się bardziej plastyczny i łatwiej puścił. Przy użyciu dedykowanego klina otwórz urządzenie. Przejedź nim wzdłuż górnej, dolnej i lewej krawędzi telefonu. Po prawej znajdują się delikatne elementy, dlatego podnieś wyświetlacz tworząc kąt prosty z tą krawędzią.

Krok 4. Zdemontuj wyświetlacz

Wykręć pięć śrub Y000 mocujących pokrywę złącza płyty głównej. Przy użyciu pęsety podważ złącze baterii wpięte do płyty głównej, a także czujnika przedniego i taśmę FaceID, a następnie delikatnie odczep ekran od korpusu urządzenia.

Krok 5. Usuń stary klej

Na ramce wyświetlacza i korpusu zostają zwykle resztki starego kleju. Usuń je przy użyciu pęsety.

Krok 6. Zdemontuj baterię

Bateria jest przyklejona do korpusu urządzenia elastycznymi paskami – wystarczy znaleźć koniec jednego z nich, a następnie nawinąć go na pęsetę. Górna część baterii zostanie uwolniona. Z kolei na dole końcówki taśmy są przyklejone do baterii. Również wystarczy je nawinąć, a bateria się odklei. Jeżeli nie możesz zlokalizować wystających elementów pasków konieczny będzie demontaż osłony znajdującej się nad wejściem do ładowania, a następnie podzespołów (Taptic Engine i głośnik). Dopiero po ich wyjęciu będzie widać wystające paski taśmy.

Krok 7. Wyjmij baterię

Wyjmij odklejoną baterię z urządzenia. Jeśli podzespół był uszkodzony i w telefonie pozostał jakiś roztwór alkoholu, ostrożnie go wytrzyj lub pozostaw do wyschnięcia przed włożeniem nowego akumulatora.

Krok 8. Zamontuj głośnik

Jeżeli wyjąłeś Taptic Engine i głośnik, to trzeba go zamontować zanim umieścisz nową baterię.

Krok 9. Włóż akumulator

Z nowej baterii usuń folie zabezpieczające. Umieść w zagłębieniu nowy akumulator i tymczasowo podłącz do płyty głównej, wraz z innymi taśmami. Następnie uruchom urządzenie, by sprawdzić czy działa.

Krok  10. Zweryfikuj pracę urządzenia

Jeżeli telefon uruchamia się prawidłowo, wyłącz urządzenie i odepnij taśmy flex.

Krok 11. Przyklej baterię

Większość dostępnych modeli ma już fabrycznie naklejoną warstwę taśmy. Jeżeli jej nie ma na podzespole, należy umieścić na nim dedykowaną naklejkę, a następnie wkleić całość do korpusu.

Krok 12. Zabezpiecz telefon

By ponownie skleić telefon, a jednocześnie zadbać o jego ochronę, warto zamontować dedykowaną uszczelkę. Naklej ją na boki i zdejmij folię zabezpieczającą.

Krok 13. Złóż telefon

Wykonaj wszystkie kroki w odwrotnej kolejności – zamontuj taśmy wyświetlacza i czujniki, a następnie złóż telefon.

Aby uzyskać optymalną wydajność akumulatora, warto nową baterię naładować do 100%, a następnie wyładować do zera. Dzięki temu bateria do iPhone X będzie pracowała bez zarzutów. Otwarcie wyświetlacza w iPhone X sprawia, że jego właściwości wodoodporne przestają pełnić swoją funkcję. By oddać klientowi odpowiednio zabezpieczony sprzęt, warto założyć dedykowaną uszczelkę, która zapobiega przedostawaniu się kurzu, pyłu i wody do wnętrza. Wszystkie części do iPhone X, narzędzia i urządzenia znajdziesz w naszym sklepie. Gwarantujemy szybką dostawę i solidnie zapakowany podzespół, a dla naszych stałych klientów mamy atrakcyjny program lojalnościowy. Dzięki temu w iPhone X wymiana baterii przebiegnie sprawnie i bez zarzutów, a użytkownik otrzyma swoje urządzenie w wyznaczonym terminie.

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
 • 1. Krok 1. Przygotowanie urządzenia
 • 2. Krok 2. Wykręć śruby Pentalobe
 • 3. Krok 3. Otwórz wyświetlacz
 • 4. Krok 4. Zdemontuj wyświetlacz
 • 5. Krok 5. Usuń stary klej
 • 6. Krok 6. Zdemontuj baterię
 • 7. Krok 7. Wyjmij baterię
 • 8. Krok 8. Zamontuj głośnik
 • 9. Krok 9. Włóż akumulator
 • 10. Krok  10. Zweryfikuj pracę urządzenia
 • 11. Krok 11. Przyklej baterię
 • 12. Krok 12. Zabezpiecz telefon
 • 13. Krok 13. Złóż telefon
Strona wygenerowana w 0.049 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję