SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Jak połączyć telefon z telewizorem?

Jak połączyć telefon z telewizorem?

Jak podłączyć telefon do telewizora bez HDMI

Nowsze modele telewizorów umożliwiają bezprzewodowe połączenie. Dotyczy to głównie urządzeń oznaczonych jako Smart TV, które są podłączone do tej samej sieci WiFi, co smartfon. W zależności od wybranej aplikacji będziesz mógł przy pomocy telefonu sterować głośnością, wybierać filmy czy odcinki ulubionego serialu do obejrzenia, jednocześnie nie rezygnując z odpisywania na wiadomości. Wówczas wystarczy jedynie uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym i telewizorze, a następnie wybrać odpowiedni sposób logowania. Po zalogowaniu za pomocą smartfonu możesz zdalnie sterować telewizorem z poziomu kanapy. Niektórzy producenci, jak na przykład Samsung, oferuje możliwość przesłania obrazu ze smartfonu tej samej marki. Jak połączyć telefon z telewizorem Samsung, jeżeli są to dwa urządzenia różnych producentów? Wystarczy użyć odpowiedniej aplikacji, która pozwala na transmisję obrazu na większy ekran. Wiesz już, jak podłączyć telefon do telewizora bez HDMI bezprzewodowo, co jednak zrobić, kiedy nie dysponujemy nowoczesnym Smart TV?

Inną alternatywą jest kupienie specjalnego modułu, który pozwala na połączenie się z siecią WiFi. Wówczas nawet ze starszego modelu można zrobić Smart TV. Zyskujesz zewnętrzny port sieci bezprzewodowej, którym bez problemu się połączysz. Produkty te są na tyle uniwersalne, że pasują do każdego modelu TV.

Jak połączyć tv z telefonem przy pomocy kabla HDMI

Podłączenie telefonu do TV przez WiFi może być niesatysfakcjonujące na przykład w trakcie grania. Wówczas lepiej podłączyć urządzenie kablem HDMI. Dzięki temu wyeliminujesz problem opóźnienia w przesyle danych. Wybierając odpowiedni kabel, pamiętaj o dobraniu odpowiedniej końcówki do telefonu. Nowsze smartfony obsługują USB w standardzie C, z kolei te starsze micro USB. To również doskonałe rozwiązanie, jeżeli telewizor nie posiada wbudowanego modułu wifi i bezprzewodowe połączenie jest niemożliwe. Kabel HDMI to wydatek rzędu kilkunastu złotych. Pozwala przesłać audio i wideo w nieskompresowanej postaci. To wygodna alternatywa. Produkty o różnych końcówkach i długościach znajdziesz w naszym sklepie Gsmok.

Jak połączyć tv z telefonem? Wystarczy odszukać wejście oznaczone jako HDMI w tylnej lub bocznej części telewizora, a następnie podpiąć końcówkę kabla do smartfonu. Na ekranie powinien wyświetlić się obraz z Twojej komórki. Jeżeli tak się nie stanie, możliwe że potrzebna jest zmiana źródła obrazu na HDMI w ustawieniach telewizora. Niezależnie od tego, jaką formę wybierzesz, sprawnie prześlesz dane i będziesz cieszyć się filmem na większym ekranie.

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Strona wygenerowana w 0.046 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję