SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Jak wymienić ekran w iPhone 11 PRO?

Jak wymienić ekran w iPhone 11 PRO?

Pęknięty ekran zwykle nie reaguje na dotyk lub nie wyświetla prawidłowo obrazu po włączeniu telefonu. Takie oznaki świadczą o tym, że podzespół nie pracuje poprawnie, a użytkowanie telefonu z dnia na dzień będzie coraz bardziej uciążliwe. Wymiana ekranu iPhone 11 Pro wymaga precyzji, wiedzy i doświadczenia, dlatego warto oddać urządzenie do serwisu. Zaoferowanie takiej usługi w punktach napraw to świetny krok w rozwoju firmy, gdyż coraz więcej użytkowników decyduje się na naprawę uszkodzonych podzespołów, zamiast inwestowania w kolejny model od Apple. Podpowiadamy, jak przywrócić prawidłowe działanie urządzenia w profesjonalnym serwisie.

Wymiana wyświetlacza iPhone 11 Pro – co musisz wiedzieć?

Najczęściej klienci oddają do naprawy telefon z pękniętym wyświetlaczem. Zanim nastąpi wymiana wyświetlacza iPhone 11 PRO, powinieneś zabezpieczyć ekran, by nie doszło do rozsypania się szkła w trakcie prac. Naklej na cały wyświetlacz taśmę, dzięki czemu pod wpływem naprężenia odłamki nie poranią serwisanta. Pamiętaj, by takie zlecenia zawsze wykonywać w rękawicach ochronnych i w dedykowanych okularach. Wymiana wyświetlacza iPhone 11 Pro, podobnie jak baterii, nie powoduje utraty danych, ale warto zapytać klienta, czy chce wykonać kopię zapasową. Przygotuj niezbędne urządzenia i narzędzia. Potrzeby będzie śrubokręt, który pasuje do śrub pentalobe, wkrętak Y000, plastikowy otwierak (klin), pęseta i oczywiście nowy podzespół. W naszej hurtowni znajdziesz komponenty wysokiej jakości, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W iPhone 11 Pro wymiana ekranu przebiegnie sprawnie, jeżeli pod ręką będziesz mieć nie tylko odpowiednie narzędzia, ale także podzespoły, które będą doskonale odzwierciedlały kolory, kontrast i ostrość obrazu.

Krok 1. Wyłącz urządzenie

Zanim rozpoczniesz pracę, wyłącz urządzenie. Dzięki temu unikniesz samozapłonu urządzenia, czy eksplozji w razie uszkodzenia baterii podczas montażu. Po zdemontowaniu ekranu odepnij baterie od płyty głównej - użyj do tego dedykowanych pasków klejących. Odklej każdy z nich z powierzchni baterii i wyciągaj w kierunku zewnętrznym w stosunku do akumulatora. Należy robić to powoli, by elementy się nie rozerwały. Uważaj, by w trakcie podważania nie  doprowadzić do wgniecenia lub przebicia baterii. 

Krok 2. Odkręć śrubki Pentalobe

Po obu stronach portu ładowania urządzenia znajdziesz śrubki Pentalobe. Dedykowanym śrubokrętem odkręć je i odłóż na matę lub do pojemnika, by się nie zgubiły.

Krok 3. Rozgrzej wyświetlacz, lub cały telefon

Rozgrzej telefon przy użyciu preheatera. Dzięki temu klej stanie się elastyczny i znacznie łatwiej otworzysz telefon. Następnie przy użyciu otwieraka delikatnie podważ ekran i wsuń element delikatnie do środka. Możesz  również użyć przyssawki. Dzięki niej powstanie szczelina, w którą można wsunąć element.

Krok 4.  Rozklej urządzenie

Plastikowym klinem na kształt kostki gitarowej delikatnie przesuwaj wzdłuż krawędzi urządzenia. Nie wkładaj narzędzia zbyt głęboko, bo możesz uszkodzić taśmy łączące ekran z pozostałymi podzespołami.

Krok 5. Oddziel ekran od obudowy

Górna krawędź ekranu jest przytwierdzona klejem i specjalnymi klipsami. Pociągnij częściowo zdemontowany wyświetlacz delikatnie w dół. Jeżeli klej dalej trzyma, jeszcze raz przejedź otwierakiem w tym miejscu.

Krok 6. Otwórz iPhone 11 Pro

Po rozdzieleniu kleju otwórz telefon wzdłuż prawej krawędzi, jak książkę. Zabezpiecz element opierając go o coś stabilnego. W tym miejscu znajdują się taśmy, które łączą wyświetlacz z resztą podzespołów.

Krok 7. Zdemontuj pokrywę złącza baterii

Przy pomocy wkrętaka Y000 odkręć trzy śrubki, które trzymają pokrywę złącza baterii. Wymontowanie elementu jest konieczne do prawidłowego prowadzenia dalszych prac.

Krok 8. Odłącz baterię

Wypnij złącze z gniazda. Uważaj na czarną, silikonową uszczelkę i inne delikatne podzespoły. Ich deformacja spowoduje utratę odporności urządzenia na wodę i pył.

Krok 9. Zdemontuj pokrywę taśm wyświetlacza i czujnika zbliżeniowego

Następnie wykręć sześć śrub, które trzymają pokrywę. Odłóż element na bok i odłącz taśmy, które łączą płytę główną z wyświetlaczem.

Krok 10. Odłącz czujniki

Na tym etapie wymiana wyświetlacza iPhone 11 Pro nieco się komplikuje, gdyż konieczne jest wymontowanie taśmy czujników przednich. Wystarczy delikatnie podważyć  czujniki i taśmy przyklejone do wyświetlacza, a elementy powinny wyskoczyć z gniazda.

Krok 11 Zdemontuj wyświetlacz

Zdejmij wyświetlacz i odłóż go na bok. 

Krok 12. Zdemontuj taśmę głośnika

Wykręć trzy śruby, które trzymają mocowanie głośnika i czujnika. Po ich odkręceniu delikatnie podważ złącze taśmy i oddziel moduł głośnika.

Krok 13. Wymontuj mikrofon

Przy pomocy pęsety  odklej taśmę z mikrofonem od korpusu wyświetlacza.

Krok 14. Zdemontuj czujnik światła

Ponownie przy użyciu pęsety usuń element łączący czujnik światła i wyjmij go z obudowy. Tak przygotowane urządzenie jest gotowe do montażu nowego wyświetlacza.

Krok 15. Zamontuj wyświetlacz

Teraz możesz zamontować wyświetlacz. Umieść wyjęte moduły w nowym ekranie, w kolejności odwrotnej niż w przypadku demontażu. Wyświetlacz ponownie przyłącz do korpusu taśmą i przykręć obudowę płyty głównej, a następnie wepnij taśmę akumulatora i przykręć osłonę baterii.

Krok 16. Sprawdź działanie

Po wstępnym złożeniu i wkręceniu śrubek, ale przed wklejeniem ekranu uruchom urządzenie. Pozostaw urządzenie na około 15 min i zobacz czy ekran nie miga, prawidłowo reaguje na dotyk i odpowiednio wyświetla kolory. Po teście wyłącz urządzenie, dokręć śrubki i zamontuj wyświetlacz w korpusie telefonu.

Krok 17. iPhone 11 pro wymiana ekranu zakończona - zabezpiecz sprzęt

iPhone 11 Pro fabrycznie posiada klasę wodoszczelności IP68 zgodnie z normą IEC 60529 (maksymalna głębokość 4 m do 30 minut). By zachować właściwości wodoodporne i pyłoodporne zamiast zwykłego kleju lepiej zastosować dedykowaną uszczelkę.

Po wykonanej naprawie warto zaproponować klientowi usługę naklejenia szkła hartowanego na ekran oraz odpowiednie etui. Dzięki temu możesz poszerzyć zakres usług swojego serwisu, a także zaoferować kompleksowe rozwiązania. W naszej hurtowni zaopatrzysz się w wysokiej jakości wyświetlacze do iPhone 11 Pro oraz podzespoły dedykowane do różnych marek telefonów, a także szereg akcesoriów, które możesz z powodzeniem wprowadzić do swojej oferty.

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
 • 1. Wymiana wyświetlacza iPhone 11 Pro – co musisz wiedzieć?
 • 2. Krok 1. Wyłącz urządzenie
 • 3. Krok 2. Odkręć śrubki Pentalobe
 • 4. Krok 3. Rozgrzej wyświetlacz, lub cały telefon
 • 5. Krok 4.  Rozklej urządzenie
 • 6. Krok 5. Oddziel ekran od obudowy
 • 7. Krok 6. Otwórz iPhone 11 Pro
 • 8. Krok 7. Zdemontuj pokrywę złącza baterii
 • 9. Krok 8. Odłącz baterię
 • 10. Krok 9. Zdemontuj pokrywę taśm wyświetlacza i czujnika zbliżeniowego
 • 11. Krok 10. Odłącz czujniki
 • 12. Krok 11 Zdemontuj wyświetlacz
 • 13. Krok 12. Zdemontuj taśmę głośnika
 • 14. Krok 13. Wymontuj mikrofon
 • 15. Krok 14. Zdemontuj czujnik światła
 • 16. Krok 15. Zamontuj wyświetlacz
 • 17. Krok 16. Sprawdź działanie
 • 18. Krok 17. iPhone 11 pro wymiana ekranu zakończona - zabezpiecz sprzęt
Strona wygenerowana w 0.047 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję