SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Czym jest i jak działa tester wyświetlaczy?

Czym jest i jak działa tester wyświetlaczy?

Codziennie do serwisów trafia mnóstwo smartfonów ze zbitą szybką lub uszkodzonym wyświetlaczem. By go naprawić, konieczna jest wymiana komponentu na nowy. Wielu serwisantów przed umieszczeniem elementu w telefonie i jego ostatecznym zamknięciem sprawdza, czy nowy wyświetlacz jest w pełni sprawny, a digitizer odpowiedni szybko reaguje na dotyk. Istnieje urządzenie, które pozwala wcześniej sprawdzić jakość podzespołu, jeszcze przed podłączeniem go taśmami do smartfona. Jak wygląda i jak działa tester wyświetlaczy?

Tester wyświetlaczy LCD - co to jest i jak działa?

Tester wyświetlaczy LCD stanowi wyposażenie serwisu GSM. Jest niewielkim przyrządem, który wielkością przypomina smartfon. Został zaprogramowany tak, by po włączeniu wykrywał wyświetlacz. Dzięki temu po podpięciu przy pomocy taśmy flex fabrycznie nowego podzespołu zobaczysz podświetlony ekran i możesz sprawdzić wszystkie jego funkcje. Takie rozwiązanie pozwala serwisom na weryfikację zakupionego wyświetlacza oraz podjęcie decyzji o jego umieszczeniu w naprawianym modelu telefonu lub złożeniu reklamacji w hurtowni. Z kolei hurtownicy i sprzedawcy części do smartfonów przy pomocy testera mogą wyeliminować wadliwe podzespoły, dzięki czemu mają pewność, że produkt, który wysyłają, jest w pełni sprawny.

Jak sprawdzić wyświetlacz LCD?

Sama obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Najpierw trzeba uruchomić tester wyświetlaczy i wybrać język. Następnie przy użyciu odpowiedniej przejściówki (sprzedawane oddzielnie w naszym sklepie) użytkownik wybiera producenta danego modelu wyświetlacza (na przykład iPhone, Samsung itd.) oraz podpina ekran. Przy pomocy odpowiedniego przycisku sprawdzane są najpierw kolory (żółty, niebieski, zielony, biały), zdjęcie, a następnie pojawi się na ekran blokowania. Później kolejno trzeba przeprowadzić test dotyku, wykonując polecenia urządzenia. Cała ścieżka dotyku pojawi się na małym ekranie testera. Sama operacja zajmuje kilka minut. Urządzenie jest na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu można przetestować wiele modeli wyświetlaczy różnych producentów.

Wymiana wyświetlacza LCD

Jeżeli wyświetlacz sprawdzony przez tester jest sprawny to serwisant z powodzeniem może umieścić go w urządzeniu. Warto pamiętać, że samodzielna próba wyjęcia ekranu, bez odpowiednich narzędzi może skończyć się uszkodzeniem podzespołów. By uniknąć przykrej sytuacji, skorzystaj z pomocy fachowca, który nie tylko zadba o jakość wykonania pracy, ale także o odpowiednie wyczyszczenie wnętrza telefonu i prawidłowe zaklejenie tylnej części obudowy. Dzięki testerom serwisanci mają możliwość wcześniejszego sprawdzenia komponentu, dzięki czemu klient otrzymuje w pełni sprawny smartfon.

Jeżeli prowadzisz serwis GSM, to profesjonalny tester wyświetlaczy znajdziesz na naszej stronie. Dzięki niemu wygodnie sprawdzisz sprawność ekranu wraz z panelem dotykowym. Warto zamówić go z dostawą do firmy!

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Tester wyświetlaczy LCD - co to jest i jak działa?
  • 2. Jak sprawdzić wyświetlacz LCD?
  • 3. Wymiana wyświetlacza LCD
Strona wygenerowana w 0.047 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję