SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Zamienniki oryginalnych baterii do laptopa – czy warto?

Zamienniki oryginalnych baterii do laptopa – czy warto?

We współczesnym świecie laptopy są niemal nieodłącznym wyposażeniem wielu osób. Z przenośnych komputerów korzystamy podczas pracy, rozrywki multimedialnej oraz kontaktowania się ze znajomymi i rodziną. Przy tak intensywnej eksploatacji ogromne znaczenie ma wydajna i mocna bateria, która umożliwia komfortowe korzystanie z laptopa niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, na uczelni, w mieście czy podróży.

Niestety, baterie do laptopów wraz z upływem czasu ulegają zużyciu. Czasem dzieje się to szybciej – między innymi na skutek nieprawidłowego ładowania – a czasem wolniej, na przykład w wyniku naturalnego osłabienia tego podzespołu. Niemniej, w pewnym momencie każdy posiadacz laptopa doświadczy szybszego rozładowywania się komputera, co może skończyć się tym, że użytkowanie go bez podłączenia do prądu stanie się wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji można kupić nowy komputer lub wymienić jego baterię. A czy zamiast oryginału warto wybrać zamiennik baterii do laptopa? Przekonajmy się.

Kupno nowego komputera czy wymiana baterii?

Zanim przejdziemy do tego, czy warto kupować zamienniki baterii do laptopa, zastanówmy się, dlaczego jest to lepszym rozwiązaniem niż kupno nowego komputera. Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem to, że głównym argumentem przemawiającym za wymianą baterii jest aspekt finansowy. Nie ukrywajmy, kupno nowego komputera to często wydatek rzędy kilku tysięcy złotych. Oczywiście, taki zakup jest bardzo często inwestycją opłacalną, ale w momencie, gdy jedynym szwankującym podzespołem jest bateria, kupno nowego laptopa bardzo często mija się z celem.

Innym argumentem przemawiającym za wymianą baterii jest zachowanie na komputerze wszystkich programów, aplikacji i plików. Kupno nowego urządzenia wiąże się z koniecznością ponownej instalacji wielu aplikacji oraz przegrywania na nowy dysk potrzebnych plików i folderów. Wymieniając tylko baterię do laptopa oszczędzisz sobie tych obowiązków.

Oryginalna bateria do laptopa czy zamiennik – co wybrać?

No dobrze, skoro uznaliśmy, że w przypadku zużycia baterii kupno nowego komputera nie ma sensu, wypada zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie nowej, oryginalnej baterii do laptopa czy zamiennika.

Kupno oryginalnej baterii do laptopa jest z pewnością rozwiązaniem bezpieczniejszym – przynajmniej dla osób nieco mniej zorientowanych w temacie. Przede wszystkim, wybierając oryginalny komponent masz pewność, że będzie ona zasilała laptop tak samo wydajnie, jak fabrycznie zainstalowany model. Co więcej, kupując baterię do laptopa od producenta w czasie trwania gwarancji na komputer, zostanie ona utrzymana. Jeśli w analogicznej sytuacji kupisz zamiennik baterii do laptopa, umowa gwarancyjna straci swoją ważność.

Czy oznacza to, że zakup zamienników baterii do laptopa mija się z celem? Absolutnie nie. Wszystko rozchodzi się przede wszystkim o – a jakże! – cenę. Oryginalne baterie do laptopów mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Zamiennik baterii do laptopa to najczęściej wydatek około stu złotych. Jest różnica, prawda? Z finansowego punktu widzenia zdecydowanie bardziej opłaca się kupno zamiennika, ale jeśli chcesz, by działał on równie wydajnie co oryginał, musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Wybieramy zamiennik baterii do laptopa

Na rynku roi się od różnego rodzaju zamienników baterii do laptopa – zarówno takich kosztujących kilkadziesiąt złotych, jak i ponad 120 złotych. Jasne jest, że wybierając nieoryginalne części, chcesz zaoszczędzić, ale zdecydowanie nie polecamy kupna najtańszych modeli. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że bateria bardzo szybko Cię zawiedzie.

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, by zamiennik baterii do laptopa był dopasowany do posiadanego przez Ciebie modelu komputera. Tańsze produkty często bywają niestarannie złożone i dopasowane, co sprawia, że nie leżą one pewnie w urządzeniu. Wybierając zamiennik warto też poszukać takiego, który ma takie same parametry jak oryginalna bateria, kładąc szczególny nacisk na napięcie zasilania.

Głównym aspektem, świadczącym o jakości zamiennika baterii do laptopa, są ogniwa, jakie zastosowano podczas jego produkcji. Doskonale wiemy, że takie stwierdzenie większości osób mówi niewiele. Pierwsza lampka ostrzegawcza powinna Ci się włączyć w momencie, gdy widzisz, że zamiennik ma niską cenę. W opisach zamienników baterii do laptopów kosztujących ponad 100 złotych szukaj natomiast ogniw od Samsunga, Panasonic czy LG. Są to na tyle uznani producenci, że zamienniki wyposażone w ich ogniwa z pewnością sprawdzą się jako baterie zastępcze do laptopów.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Kupno zamiennika baterii do laptopa jak najbardziej jest warte rozważenia, tym bardziej, że te części również obejmowane są umową gwarancyjną – im dłuższą, tym lepiej dla Ciebie. Wysokiej jakości zamiennik baterii do laptopa będzie równie wydajny co oryginał, ale pamiętaj, że jego żywotność zależy również od użytkowania komputera i dbania o niego.

 

Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Kupno nowego komputera czy wymiana baterii?
  • 2. Oryginalna bateria do laptopa czy zamiennik – co wybrać?
  • 3. Wybieramy zamiennik baterii do laptopa
  • 4. O czym jeszcze należy pamiętać?
Strona wygenerowana w 0.046 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję