SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Jaki adapter do telefonu wybrać?

Jaki adapter do telefonu wybrać?

USB- C czy mini jack – czym się różnią?

Najpopularniejszym rodzajem wejścia do słuchawek jest mini jack. Coraz więcej producentów smartfonów rezygnuje jednak z tego portu, pozostawiając jedynie gniazdo USB-C, powszechnie używane do ładowania urządzenia oraz do przesyłania danych, na przykład z telefonu na komputer. Odpowiedzią na zmieniające się technologie są słuchawki USB-C. Oba warianty wykorzystują jedno gniazdo w smartfonie z tą różnicą, że mini jack wykorzystuje się wyłącznie do przesyłania dźwięku, co może wpłynąć na lepszą jakość dźwięku. To rozwiązanie cechuje się także lepszą wytrzymałością, a jego symetryczna budowa zapobiega wystąpieniu uszkodzeń.

USB-C to młoda kategoria słuchawek, cały czas dopracowywana. W adapterze może znajdować się przetwornik DAC, odpowiedzialny za redukcję zakłóceń i zapewnienia dobrej jakości dźwięku. To uniwersalne rozwiązanie, jednak wiąże się z nim jeden, podstawowy problem – w czasie słuchania muzyki nie ma możliwości ładowania telefonów (chyba, że smartfon posiada funkcję ładowania indukcyjnego). Jeśli chodzi o cenę, to w jednym i drugim przypadku jest ona bardzo zróżnicowana. Wszystko zależy od jakości wykorzystywanych komponentów, a także od marki słuchawek.

Przejściówka USB-C jack

Ze względu na zmniejszającą się dostępność urządzeń z gniazdem mini jack, powstają przejściówki podłączane za pomocą USB-C. Taki adapter do telefonu może być wyposażony nie tylko w końcówkę, pozwalającą na podłączenie tradycyjnych słuchawek, ale i port do ładowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz słuchać ulubionych utworów muzycznych, audiobooków czy podcastów bez obaw o przymus rezygnacji z rozrywki przy niskim poziomie naładowania baterii.

Jaki adapter bluetooth do słuchawek?

Przydatnym rozwiązaniem są również adaptery bluetooth. To niewielkie urządzenie pozwala na bezprzewodową komunikację między smartfonem czy komputerem a słuchawkami, co umożliwia korzystanie z nich, nawet będąc oddalonym do 10 metrów od nadajnika. Przejściówkę wystarczy sparować z telefonem, co jest bardzo łatwe i intuicyjne. Pod nią możesz podłączyć tradycyjny zestaw słuchawek z mini jack.

Przedstawione rozwiązania to idealna opcja dla zwolenników tradycyjnych słuchawek „na kabel”, gdy urządzenie nie zostało wyposażone w port mini jack lub ten jest uszkodzony. Dobrą opcją jest również zakup bezprzewodowych słuchawek działających na Bluetooth. Dzięki nim unikniesz problemu plączących się przewodów. Wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie i zamów wysokiej jakości komponenty na GSMOK.

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. USB- C czy mini jack – czym się różnią?
  • 2. Przejściówka USB-C jack
  • 3. Jaki adapter bluetooth do słuchawek?
Strona wygenerowana w 0.046 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję