SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Jak zresetować iPhone?

Jak zresetować iPhone?

Miękkie resetowanie iPhone

Telefon stanowi niezbędny gadżet, bez którego zdecydowana większość ludzi nie wybierze się już nawet na krótkie zakupy. Urządzenia takie jak iPhone X pracują 24 godziny na dobę. Intensywna eksploatacja sprawia, że może dojść do usterki lub chwilowego zawieszenia systemu. Tak zwany miękki reset polega na zamknięciu wszystkich działających aplikacji i zakończeniu procesów, nad którymi pracuje urządzenie. Tego typu resetowanie iPhone X i nowszych modeli wykonuje się poprzez szybkie naciśnięcie przycisku zwiększania głośności, potem przyciszania, a następnie POWER, który należy trzymać, dopóki nie pojawi się logo Apple. Co najważniejsze, takie resetowanie iPhone nie powoduje utraty danych, przypomina raczej awaryjne wyłączenie urządzenia.

Przywracanie iPhone do ustawień fabrycznych

Jeśli miękki reset nie przyniósł oczekiwanych efektów, a Twój iPhone 11 nadal nie funkcjonuje prawidłowo, niezbędne są bardziej radykalne kroki. Rozwiązaniem może okazać się tak zwany hard reset, czyli twarde resetowanie iPhone 11 w wyniku czego utracone zostaną wszelkie dane, a Twój telefon przywrócony zostanie do ustawień fabrycznych. To najczęstszy zabieg wykonywany przed sprzedażą urządzenia na rynku wtórnym, ale i w sytuacji, gdy miękki reset nie wystarczy. Aby przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, należy z zakładki Ogólne w Ustawieniach wybrać polecenie Wyzeruj oraz Wymaż zawartość i ustawienia, a następnie wprowadzić hasło i kod blokady. Hard reset zajmuje zwykle kilka minut, ale czas ten może się wydłużyć, jeśli danych było naprawdę sporo.

Jak zresetować iPhone do ustawień fabrycznych przez iTunes

Resetowanie iPhone 12 do ustawień fabrycznych można także przeprowadzić za pośrednictwem zainstalowanej aplikacji iTunes. Na telefonie należy wybrać polecenie Znajdź mój iPhone, które ukryto w Ustawieniach, w zakładce iPhone. Następnie podłącz iPhone 12 do komputera, na którym uruchomiono aplikację iTunes i podążaj za wskazówkami na ekranie – dzięki temu będziesz mógł skonfigurować iPhone’a tak, jak po zakupie. Jeśli próby samodzielnego zresetowania urządzenia nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, warto oddać iPhone’a w ręce serwisantów, którzy do napraw wykorzystują wysokiej jakości części zamienne z naszego sklepu.

Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Miękkie resetowanie iPhone
  • 2. Przywracanie iPhone do ustawień fabrycznych
  • 3. Jak zresetować iPhone do ustawień fabrycznych przez iTunes
Strona wygenerowana w 0.043 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję