SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Wymiana wyświetlacza iPhone 14 – krok po kroku

Wymiana wyświetlacza iPhone 14 – krok po kroku

Wymiana ekranu iPhone 14 jest dość skomplikowanym procesem, który wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi, wiedzy i umiejętności. Samodzielna próba naprawy urządzenia może skończyć się uszkodzeniem delikatnych podzespołów, pęknięciem komponentu czy utratą wodoszczelności. Poniżej przedstawiamy szczegółowy poradnik, dedykowany pracownikom serwisów GSM, który pomoże Ci krok po kroku zrealizować zlecenie, niezależnie od tego czy jest to wymiana szybki iPhone 14 czy popękanego wyświetlacza.

Krok 1. Wymiana wyświetlacza iPhone 14 - przygotowanie urządzenia

Przed rozpoczęciem naprawy należy rozładować baterię do około 25% a następnie wyłączyć telefon. Warto wcześniej poinformować użytkownika o tym, że w przypadku zmiany ekranu nie ma ryzyka utraty danych, dlatego wszelkie pliki wciąż będą znajdować się w pamięci. Wymiana wyświetlacza iPhone 14 powinna przebiegać na czystym, odtłuszczonym blacie, najlepiej na dedykowanej macie z miejscami na odłożenie śrubek i podzespołów.

Krok 2. Usuń śrubki Pentalobe

Następnie na dolnej krawędzi iPhone’a odszukaj dwie śruby. Znajdują się po obu stronach portu ładowania. Odkręć je przy pomocy dedykowanego śrubokrętu.

Krok 3. Zabezpiecz pęknięty ekran

Jeśli ekran jest pęknięty, przyklej przezroczystą taśmę na cały wyświetlacz, aby zapobiec dalszemu pękaniu i zabezpieczyć się przed skaleczeniem podczas naprawy. Warto pamiętać, by nałożyć okulary ochronne.

Krok 4. Oznacz otwierak

Jeżeli naprawę wykonujesz po raz pierwszy warto zaznaczyć otwierak – dzięki temu będziesz wiedzieć, jak głęboko należy go włożyć. Wystarczy markerem zaznaczyć kreskę 3 mm od krawędzi rogu. Bardziej doświadczeni serwisanci mogą pominąć ten krok.

Krok 5. Rozgrzej obudowę

Wyświetlacz iPhone jest przyklejony do korpusu klejem. By móc go otworzyć, należy rozgrzać warstwę strumieniem ciepła. Warto wykorzystać dedykowany preheater. Nie należy używać suszarki do włosów lub nagrzewnic.

Krok 6. Otwórz urządzenie

Przyłóż przyssawkę do dolnej krawędzi wyświetlacza, a następnie pociągnij delikatnie, by powstała szczelina. Włóż w nią wcześniej oznaczony otwierak do momentu schowania narysowanej kreski. Delikatnie przesuwaj klin wzdłuż boków urządzenia. Jeżeli klej będzie trzymał zbyt mocno, konieczne będzie powtórzenie kroku 5.

Krok 7. Zdejmij wyświetlacz

Kiedy odkleisz wszystkie krawędzie, delikatnie odchyl ekran i sprawdź, jak wygląda połączenie wyświetlacza z płytą główną. Odchyl go tak, by z dłuższą krawędzią tworzyła kąt prosty.

Krok 8. Zdemontuj baterię

Użyj śrubokrętu Y000, by odkręć dwie śrubki, które trzymają pokrywę złącza baterii i wyświetlacza, a następnie wypnij akumulator.

Krok 9. Odłącz wyświetlacz 

Złącze wyświetlacza jest umieszczone obok złącza czujnika przedniego. Podobnie jak bateria, znajdują się pod dedykowaną osłoną, która jest przykręcona przy pomocy czterech śrubek. Wykręć je, a następnie zdejmij i odepnij wyświetlacz. Podnieś go i odłóż na bok.

Krok 10. Usuń taśmę głośnika i czujnik

Konieczne będzie przeniesienie taśmy głośnika oraz czujnika do nowego podzespołu. Ze starego wyświetlacza usuń pokrywę, która znajduje się tuż obok otworu na górną kamerę. Następnie delikatnie podgrzej miejsce, by klej puścił.

Krok 11. Odłącz czujnik światła

Delikatnie podważ element, który łączy czujnik z ekranem i za pomocą pęsety odepnij go od uszkodzonego wyświetlacza.

Krok 12. Odłącz mikrofon

Następnie wymontować należy mikrofon. Jest od podłączony niewielkim złączem w kształcie prostokąta w srebrnym kolorze. Podważ go i przesuń wzdłuż podłużnego, czarnego elementu. Wymontuj zespół czujnika przedniego i przełóż go do nowego podzespołu.

Krok 13. Zamontuj podzespoły w nowym wyświetlaczu

Stary wyświetlacz możesz odłożyć na bok i zająć się przełożeniem poszczególnych podzespołów w nowym ekranie. Kroki 10-13 powtórz w odwrotnej kolejności.

Krok 14. Podłącz wyświetlacz oraz baterię

Podłącz wyświetlacz oraz baterię do korpusu iPhone 14 i roboczo przykręć pokrywę. Ułóż podzespół tak, jakby był scalony z telefonem.

Krok 15. Sprawdź, czy ekran działa

Następne włącz urządzenie i przetestuj jakość kolorów, możliwość sterowania jasnością czy reakcję na dotyk. W wielu przypadkach konieczne będzie wgranie funkcji True Tone (dopasowanie jasności i koloru do otoczenia) przy użyciu dedykowanego programatora.

Krok 16. iPhone 14 wymiana ekranu – zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi

iPhone 14 fabrycznie są odporne na zachlapania, wodę oraz pył i uzyskały klasę IP68 zgodnie z normą IEC 60529 (maksymalna głębokość zanurzenia do 6 m przez maksymalnie 30 minut). By wciąż zapewnić użytkownikowi wodoszczelność warto zamiast zwykłego kleju zastosować dedykowaną uszczelkę. Jej założenie jest proste i zajmuje chwilę.

Krok 17. Wgraj funkcję True Tone

Ostatnim krokiem będzie granie wspominanej wcześniej funkcji True Tone. Jeżeli użytkownik deklaruje, że nie chce z niej korzystać, można ten krok pominąć. 

 

Tak przygotowany telefon może trafić w ręce klienta. Jeżeli chodzi o model iPhone 14, wymiana ekranu sama w sobie nie jest trudna. Wymaga jednak skupienia, umiejętności manualnych, dokładności oraz wiedzy. Warto zaproponować dodatkowo naklejenie szkła ochronnego i dopasowanie dedykowanego etui. Dzięki temu użytkownik otrzyma nie tylko naprawiony smartfon, ale także zabezpieczone urządzenie. Warto oferować kompleksowe usługi! 

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
 • 1. Krok 1. Wymiana wyświetlacza iPhone 14 - przygotowanie urządzenia
 • 2. Krok 2. Usuń śrubki Pentalobe
 • 3. Krok 3. Zabezpiecz pęknięty ekran
 • 4. Krok 4. Oznacz otwierak
 • 5. Krok 5. Rozgrzej obudowę
 • 6. Krok 6. Otwórz urządzenie
 • 7. Krok 7. Zdejmij wyświetlacz
 • 8. Krok 8. Zdemontuj baterię
 • 9. Krok 9. Odłącz wyświetlacz 
 • 10. Krok 10. Usuń taśmę głośnika i czujnik
 • 11. Krok 11. Odłącz czujnik światła
 • 12. Krok 12. Odłącz mikrofon
 • 13. Krok 13. Zamontuj podzespoły w nowym wyświetlaczu
 • 14. Krok 14. Podłącz wyświetlacz oraz baterię
 • 15. Krok 15. Sprawdź, czy ekran działa
 • 16. Krok 16. iPhone 14 wymiana ekranu – zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi
 • 17. Krok 17. Wgraj funkcję True Tone
Strona wygenerowana w 0.045 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję