Twój koszyk jest pusty
    Dodaj produkty, aby kontynuować.
SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Zawiasy

(ilość produktów: 2 )
SORTUJ
POKAŻ
Aby uzyskać ceny B2B należy zarejestrować się jako klient kupujący towar do dalszej odsprzedaży. Dowiedz się jakie korzyści płyną ze współpracy hurtowej z naszą firmą
Aktywne filtry:
Netto 0.63 zł
Brutto 0.77 zł
Brutto B2B0.62 zł
Netto 0.63 zł
Brutto 0.77 zł
Brutto B2B0.62 zł

HURTOWNIA CZĘŚCI I AKCESORIÓW DO URZĄDZEŃ MOBILNYCH

GSMOK to hurtownia z wieloletnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku w branży GSM. W ofercie posiadamy różne narzędzia serwisowe, części do laptopów i telefonów, oraz bogaty wybór akcesoriów do urządzeń mobilnych. Posiadamy również różne zawiasy do laptopów – zawiasy z taśmą kamery, zawiasy z anteną, zawiasy matrycy. Mamy jedne z najlepszych cen na rynku, ale mimo to nadal możemy zaproponować indywidualne cenniki hurtowe dla naszych stałych Kontrahentów. Kierujemy się przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdego Klienta. Staramy się rozwijać i poszerzać naszą ofertę tak, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów. Dokładamy wszelkich starań, aby znaleźli Państwo u nas dokładnie to, czego Państwo potrzebują i wiele więcej.

ZAWIASY DO LAPTOPÓW – jak o nie dbać

Zawiasy do laptopów to małe niepozorne elementy obudowy Twojego laptopa. Niestety często ulegają usterkom. Dlatego dobrze jest o nie zadbać. Warto regulować opór i luzy, oraz regularnie czyścić z kurzu i zanieczyszczeń, które mogą powodować zatarcia. Jednak przede wszystkim starajmy się prawidłowo użytkować laptopa, aby zminimalizować niebezpieczeństwo uszkodzeń. Z racji tego, że konstrukcja zawiasów bywa różna, to w każdym inaczej przeprowadza się regulację oporu. W niektórych modelach laptopów zawiasy posiadają też regulowany zacisk. W innych natomiast części zawiasów są połączone na "wcisk" i nitowane. Zawiasy z zaciskiem są łatwe do wyregulowania. Gdy zaczynają się pojawiać problemy z oporem, lub za dużym luzem na zawiasach podczas otwierania i zamykania laptopa, to zwykle sama regulacja siły docisku wystarczy. Należy wtedy, w zależności od problemu, dokręcić lub odkręcić śrubkę hamulca, pod którą znajduje się podkładka sprężynująca. Natomiast w zawiasach, które tej regulacji nie posiadają, mogą powstawać opiłki metalu. Niszczą one niestety zawias. W takim wypadku można wymontować, wyczyścić i nasmarować części zawiasu. Należy do tego używać specjalnej substancji smarującej (nie olejów), która zmniejsza tarcie w zawiasie. Jest to zazwyczaj smar litowy. Nowy jest biały  i z czasem zmienia kolor na czarny, pod wpływem ścierania części mechanicznych. Gdy po tych zabiegach okaże się, że zawias chodzi zbyt luźno, na skutek zużycia mechanicznego, pozostaje jedynie jego wymiana. Laptopy z reguły już w fabryce są smarowane specjalną pastą litową bądź teflonową, więc jakakolwiek próba smarowania zawiasów, innymi substancjami czy olejami, może spowodować jej wypłukanie i tym samym zniszczenie zawiasów.

Podstawową zasadą gwarantującą trwałość urządzenia jest zapobieganie usterkom niż ich późniejsze naprawianie. Dlatego obchodźmy się ze swoim laptopem ostrożnie. Nie należy go otwierać za róg ekranu, nie przesadzać z odginaniem matrycy i bezwzględnie nie podnosić i przenosić go za klapę ekranu. Natomiast gdy pojawią pierwsze oznaki oporu przy otwieraniu i zamykaniu klapy, warto zanieść laptopa do serwisu na czyszczenie zawiasów. Jeśli w laptopie wyczuwalny jest luz pomiędzy połączeniem zawiasu z obudową, również bezwzględnie powinno się przeprowadzić regulację. Luz z czasem doprowadzi do trwałego uszkodzenia mocowania zawiasów w obudowie, a wtedy konieczna będzie wymiana lub naprawa elementów obudowy. Pamiętajmy, że nic nie jest wieczne i nawet jeśli komputer był użytkowany z wyjątkową troską, to ruchome elementy z czasem po prostu się zużywają. Tak już jest.

Symptomy uszkodzonych zawiasów w laptopie

Uszkodzony zawias to dość częsta usterka w laptopach. Zwłaszcza, że zawiasów nie oszczędzamy przy wielokrotnym otwieraniu i zamykaniu laptopa, co zdarza nam się nawet kilkanaście razy w ciągu jednego dnia. Jak rozpoznać problem zanim uszkodzenia będą bardziej poważne? Są trzy symptomy, przy których powinna nam się zapalić czerwona lampka. Pierwszym z nich są głośne dźwięki, które wydają zawiasy podczas otwierania i zamykania pokrywy matrycy. Jest to skutkiem zużycia się fabrycznej pasty lub samych zawiasów. Metal trze o metal powodując zgrzyty i piski podczas pracy. Kolejnym jest wyczuwalny opór na jednym lub na obu zawiasach. Z czasem staje się on coraz większy. Sugeruje to już mocne zużycie zawiasów i lepiej nie czekać z ich wymianą. Może to szybko doprowadzić do złamania obudowy matrycy, a nawet do wyrwania gwintów mocujących zawiasy. W skrajnych przypadkach zawias i obudowa mogą stawiać na tyle duży opór, że mocując się z pokrywą laptopa możemy, na skutek powstałej dźwigni, doprowadzić do pęknięcia ekranu. Ostatnim symptomem są luzy na zawiasach. Efektem tego jest opadający bez odpowiedniego oporu ekran. Wymiana w tym przypadku również jest konieczna, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi, aby ekran samoistnie się zamknął, rozbijając matrycę.

Warto przeciwdziałać poważniejszym uszkodzeniom, ponieważ wyłamany zawias często bywa przyczyną pękniętej obudowy czy uszkodzonych kabli, a nawet mechanicznego uszkodzenia matrycy wyświetlacza. Jeden mały problem szybko może doprowadzić do drugiego, dużo poważniejszego i bardziej kosztownego w naprawie.

Przyczyny uszkodzeń zawiasów

Usterki zawiasów w laptopach mają charakter mechaniczny. Czasem wynikają one z błędów produkcyjnych, jednak częściej są skutkiem nieprawidłowego korzystania z laptopa. Zdarza się tak, gdy zbyt mocno odchylamy ekran. Zawiasy mają ograniczony zakres ruchu, więc w ten sposób można po prostu je wyłamać. Przenoszenie otwartego laptopa też nie jest wskazane, ponieważ zawiasy mogą być nierównomiernie naprężane. Dzieje się tak również, gdy otwieramy laptopa za jeden róg klapy matrycy, chodź w tym przypadku te naprężenia są dużo większe. Również samo podnoszenie laptopa za klapę matrycy szybko doprowadzi do wyrwania zawiasów.

Wiadomo, że staramy się chronić swoje urządzenia, ale niestety wypadki chodzą po ludziach. Gdy laptop upadnie, nawet z niewielkiej wysokości, to duże szanse, że uszkodzeniu ulegną nie tylko zawiasy. Kolejną z przyczyn uszkodzenia może być wyłamany ekran. Nawet wtedy, gdy na ekranie widać tylko rysy i obudowa naszego urządzenia jest cała. Laptop jest całkowicie zintegrowanym urządzeniem i usterka jednego z podzespołów spowoduje uszkodzenie kolejnego.

Bardzo nierozsądnym zachowaniem jest otwieranie i zamykanie klapy matrycy, gdy już wiadomo, że zawiasy są uszkodzone, bo stawiają opór. Nie czekajmy z wymianą ponieważ każdym ruchem pogłębiamy uszkodzenie. Posiadamy duży wybór samych zawiasów lub zawiasów z anteną  czy taśmą. Jeśli nie znalazłeś potrzebnego modelu, zawsze możesz zapytać o możliwość sprowadzenia tego, którego potrzebujesz.

Warto pamiętać, że jeśli zawias posiada plastikową maskownicę, to należy ją podczas naprawy zdjąć i przełożyć na nowy zawias. Zaślepka zawiasu jest bardzo delikatna i ciężko ją zdobyć, więc warto na nią uważać.

NISKIE CENY I TANIA WYSYŁKA

Hurtownia GSMOK stawia na indywidualne podejście do każdego Klienta. Dzięki takiemu podejściu mamy możliwość proponowania Klientom atrakcyjnego cennika hurtowego w zależności od wielkości i częstotliwości składanych zamówień. Wystarczy się zarejestrować w naszym sklepie i już od pierwszego zamówienia kupować w cenach hurtowych. Oferujemy również tanią i błyskawiczną wysyłkę, oraz pomoc i opiekę przypisanego handlowca.

Strona wygenerowana w 0.099 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję