Twój koszyk jest pusty
  Dodaj produkty, aby kontynuować.
SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Napędy CD/DVD

(ilość produktów: 1 )
SORTUJ
POKAŻ
Aktywne filtry:
Netto 43.08 zł
Brutto 52.99 zł

Produkt
niedostępny

HURTOWNIA CZĘŚCI I AKCESORIÓW DO URZĄDZEŃ MOBILNYCH

GSMOK to hurtownia z wieloletnim doświadczeniem w branży GSM z siedzibą w Warszawie. W naszej ofercie znajdą Państwo napędy do laptopów, część do laptopów i telefonów, narzędzia serwisowe, oraz szeroki wybór akcesoriów do urządzeń mobilnych. Mamy jedne z najlepszych cen na rynku i wiele udogodnień dla stałych Klientów. Kierujemy się przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdego Klienta, dlatego mamy tak wielu stałych kontrahentów. Dokładamy wszelkich starań, aby znaleźli Państwo u nas dokładnie to, czego Państwo potrzebują.

NAPĘDY OPTYCZNE CD/DVD DO LAPTOPÓW

Napędy optyczne do laptopa to precyzyjne urządzenia, które za pomocą wiązki lasera zapisują i odczytują dane na nośnikach optycznych. Zbudowane są z trzech elementów:

 • mechanizm poruszający kołyską z układem lasera wzdłuż ścieżki z danymi;
 • laser i soczewka lasera, odpowiedzialne za odczyt danych;
 • silnik napędzający płytę, który kontroluje ilość jej obrotów. Generalnie im większa wartość tym lepiej.

Wyróżniamy napędy zewnętrzne oraz wewnętrzne typu pełnowymiarowego i slim przeznaczone do laptopów. Napęd wewnętrzny podłączony jest najczęściej za pomocą interfejsu SATA. Napędy zewnętrzne są łączone z urządzeniem poprzez złącze USB. W naszej ofercie znajdziesz najpopularniejsze dzisiaj napędy wewnętrzne typu combo CD/DVD, które odczytują/zapisują płyty CD oraz DVD. Jeśli nie znalazłeś poszukiwanego produktu, zawsze możesz zapytać o możliwość sprowadzenia odpowiedniego modelu. Pomożemy!

Co należy brać pod uwagę przy wyborze napędu do laptopa

Gdy myślisz nad kupnem napędu, to powinieneś się zastanowić, do czego najczęściej będzie Ci on potrzebny. Oto kilka parametrów, które musisz wziąć pod uwagę:

 • Interfejs, czyli sposób w jaki napęd jest podłączony do urządzenia. W przypadku napędu wewnętrznego przeznaczonego do laptopa, będzie to interfejs SATA. Laptop musi być fabrycznie wyposażony w zatokę w której można taki napęd zamontować. Najczęściej wyjmujemy ten, który uległ awarii i na jego miejsce możemy włożyć nowy.
 • Wymiary napędu - ponieważ laptop ma niewiele miejsca w środku, musi on być dopasowany do konkretnego modelu urządzenia. Do różnych modeli laptopów są przeznaczone napędy pełnowymiarowe lub typu slim. Standardowo w urządzeniach znajduje się fabryczna maskownica przedniej części napędu z przyciskiem służącym do jego otwierania. Można ją łatwo zdemontować i zamontować na nowym napędzie. Zazwyczaj jest mocowana systemem kilku zatrzasków. Zewnętrzne wymiary długości i głębokości napędu są zawsze w tym samym standardzie. Różnią się one jednak grubością/wysokością. Napęd do laptopa w standardowym wymiarze posiada 12,7mm wysokości, w standardzie slim to jest 9,5mm. Takie też znajdą Państwo w naszej ofercie.
 • Prędkość zapisu i odczytu danych. Im większa wartość tym lepiej.
 • Rozmiar bufora, czyli pamięci podręcznej. Im większy, tym szybszy odczyt najczęściej wykorzystywanych danych. Ma to też wpływ na płynność odczytu porysowanych lub częściowo uszkodzonych nośników.
 • Czas dostępu do danych. Podawany jest w milisekundach (ms). Przyjmuje się, że im mniejsza wartość, tym lepiej.
 • Głośność pracy – może to nie jest najważniejszy parametr, ale niektórym może przeszkadzać głośna praca napędu podczas odczytu czy zapisu danych.
   

Co zrobić jeśli w uszkodzonym napędzie pozostała płyta? Nic prostszego, wystarczy nam zwykły spinacz biurowy. Każdy napęd do laptopa jest wyposażony w manualne otwieranie tacy na płytę. Wystarczy spinaczem zwolnić blokadę, poprzez wsunięcie go w otwór znajdujący się na przedniej części napędu. Napęd nie musi być podłączony do urządzenia.

NISKIE CENY I TANIA WYSYŁKA

Hurtownia GSMOK stawia na indywidualne podejście do każdego Klienta. Dzięki takiemu podejściu mamy możliwość proponowania Klientom atrakcyjnego cennika w zależności od wielkości składanych zamówień. Wystarczy się zarejestrować w naszym sklepie i już od pierwszego zamówienia kupować w cenach hurtowych. Oferujemy również tanią i błyskawiczną wysyłkę. Sprawdź dostępne modele napędów do laptopa.

Strona wygenerowana w 0.094 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję