Twój koszyk jest pusty
    Dodaj produkty, aby kontynuować.
SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Klawiatury

SORTUJ
POKAŻ
Aby uzyskać ceny B2B należy zarejestrować się jako klient kupujący towar do dalszej odsprzedaży. Dowiedz się jakie korzyści płyną ze współpracy hurtowej z naszą firmą

HURTOWNIA CZĘŚCI I AKCESORIÓW DO URZĄDZEŃ MOBILNYCH

GSMOK to warszawska hurtownia z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowej branży GSM. Specjalizujemy się w obrocie wszelkimi akcesoriami do urządzeń mobilnych. W ofercie posiadamy klawiatury do laptopa, narzędzia serwisowe, części do laptopów i telefonów, oraz bogaty wybór akcesoriów GSM. Możemy zaproponować Państwu nie tylko produkty do popularnych modeli, ale również tych trudno dostępnych na rynku GSM. Dokładamy wszelkich starań, aby znaleźli Państwo u nas dokładnie to, czego Państwo potrzebują. Mamy jedne z najlepszych cen na rynku, ale mimo to nadal możemy zaproponować indywidualne cenniki hurtowe dla naszych stałych Kontrahentów. Kierujemy się przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdego Klienta.

KLAWIATURY DO LAPTOPÓW WARSZAWA

Klawiatura jest tym podzespołem naszego urządzenia, za pomocą którego możemy wprowadzać dane do komputera. Przy współpracy z wieloma programami jej używanie jest bardziej ergonomiczne, niż np. myszki. Klawiatury przeznaczone do laptopów dzielą się na wyspowe i klasyczne. Różnią się one tym, że w klasycznej klawisze znajdują się bezpośrednio obok siebie, natomiast w wyspowej oddzielone są od siebie perforowaną płytką, która tworzy ramkę. Klawiatura w laptopie jest z reguły trudniejsza w czyszczeniu niż klawiatury tradycyjne, dlatego też częściej występują usterki i uszkodzenia mechaniczne. Skutkuje to przeważnie koniecznością wymiany całej klawiatury. W niektórych laptopach klawiatury są zintegrowane z palmrestem, więc konieczna jest wymiana całości.

Jak działa klawiatura w laptopie? 

Zasada jej działania jest bardzo prosta. Pojedyncze wciśnięcie klawisza powoduje określone działanie komputera. Pod klawiaturą znajduje się obwód elektryczny, a klawisze są umieszczone na specjalnym stelażu. Ważnym elementem jest guma stykowa umieszczona pod każdym klawiszem. Po każdym wciśnięciu klawisza styka się ona z obwodem drukowanym. Zadaniem gumy jest zmniejszenie rezystancji pomiędzy końcami pola stykowego i wypychanie klawisza do góry. Jest ogólnie przyjęty podział na klawisze funkcyjne, alfanumeryczne, kontrolne oraz specjalne. Z racji tego, że laptop jest małym urządzeniem, jego klawiatura jest skompresowana do niezbędnych klawiszy i jest ich mniej niż w tradycyjnych klawiaturach. Niektóre klawiatury do laptopów są podświetlane. Jednak aby była możliwość zamontowania takiej, to urządzenie musi posiadać na płycie głównej złącza do podświetlania klawiatury. Takie złącza mają zazwyczaj dwa lub cztery piny.

Przyczyny usterek klawiatury

Klawiatury najczęściej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Dzieje się tak dlatego, ponieważ klawiatura jest w szczególny sposób narażona na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, głównie ze względu na pełnioną funkcję oraz jej umiejscowienie. Często klawiatury w laptopach ulegają zalaniom lub, na skutek nieuwagi, powstają uszkodzenia klawiszy. Jakie mogą być objawy uszkodzonej klawiatury? Pojedyncze klawisze lub ich grupy przestają działać i po naciśnięciu nie ma żadnej reakcji komputera, jest to uszkodzenie elektroniczne. Może być też zupełnie odwrotnie i klawiatura sama zaczyna „pisać”. Zazwyczaj jest to skutek zwarcia wywołanego zalaniem lub zablokowaniem danego klawisza. Może się też zdarzyć, że laptop zacznie wydawać dziwne dźwięki, np. piszczenie, lub po prostu klawisze zaczną wypadać.

Z racji tego, że laptop jest dość delikatnym urządzeniem, to trzeba się z nim obchodzić bardzo ostrożnie. Zarówno podczas użytkowania, jak i podczas wymiany uszkodzonych podzespołów. Przed każdą wymianą lub samym rozkręceniem laptopa, należy najpierw odpiąć urządzenie od zasilacza i wyjąć baterię. W niektórych laptopach można samemu wymienić klawiaturę, jednak zalecamy wszelkie naprawy w doświadczonych serwisach.

Wybór odpowiedniej klawiatury do laptopa

Cenisz sobie komfort pracy, ale Twoja klawiatura podnosi Ci ciśnienie? Właśnie nadszedł czas na jej wymianę. Od czego należy zacząć poszukiwania nowej klawiatury. Oczywiście najlepiej szukać po Product Number (PN) lub szukać przeznaczonej do danego modelu laptopa. Jednak zawsze warto się upewnić, czy wszystkie parametry są zgodne. Najważniejszym elementem jest taśma, która łączy klawiaturę z płytą główną. Musi ona mieć identyczny kształt jak taśma oryginalna. Trzeba więc sprawdzić jej długość i liczbę pinów. Jest ona bardzo delikatna i przy montowaniu trzeba uważać, aby jej nie zagiąć lub przerwać. Taśma jest na tyle cienka, że łatwo ją uszkodzić. Kolejnymi elementami są zaczepy, które tak jak przy taśmie, muszą się znajdować w tych samych miejscach, jak w oryginalnej wersji. Ważne jest też, aby zgadzała się ich ilość.

Ostatnie, na co powinniśmy zwrócić uwagę, to układ klawiszy na nowej klawiaturze do laptopa. Często się zdarza, że do jednego modelu laptopa wydawanych jest kilka edycji klawiatur. Różnią się one właśnie układem klawiszy, dedykowanym dla danego regionu, lub mogą występować w różnych kolorach. Może to być ważne dla tych, którzy nie lubią zmian i są mocno przywiązani do swojej starej klawiatury. 

W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór klawiatur do laptopów. Jeśli jednak nie mamy modelu, którego potrzebujesz, zawsze możesz zapytać o możliwość sprowadzenia.

NISKIE CENY I TANIA WYSYŁKA

Hurtownia GSMOK stawia na indywidualne podejście do każdego Klienta. Dzięki takiemu podejściu mamy możliwość proponowania Klientom atrakcyjnego cennika hurtowego w zależności od wielkości i częstotliwości składanych zamówień. Wystarczy się zarejestrować w naszym sklepie i już od pierwszego zamówienia kupować w cenach hurtowych. Oferujemy również tanią i błyskawiczną wysyłkę, oraz pomoc i opiekę przypisanego handlowca

Strona wygenerowana w 0.12 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję