Twój koszyk jest pusty
    Dodaj produkty, aby kontynuować.
SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Chłodzenie

(ilość produktów: 22 )
SORTUJ
POKAŻ
Aktywne filtry:
Netto 62.78 zł
Brutto 77.21 zł

Produkt
niedostępny

Netto 62.78 zł
Brutto 77.21 zł

Produkt
niedostępny

Netto 62.78 zł
Brutto 77.21 zł

Produkt
niedostępny

Netto 10.15 zł
Brutto 12.49 zł

Produkt
niedostępny

Netto 62.78 zł
Brutto 77.21 zł

Produkt
niedostępny

Netto 62.78 zł
Brutto 77.21 zł

Produkt
niedostępny

Netto 55.28 zł
Brutto 67.99 zł

Produkt
niedostępny

Netto 5.54 zł
Brutto 6.81 zł

Produkt
niedostępny

Netto 3.88 zł
Brutto 4.77 zł

Produkt
niedostępny

Netto 9.11 zł
Brutto 11.21 zł

Produkt
niedostępny

Netto 7.18 zł
Brutto 8.83 zł

Produkt
niedostępny

Netto 62.78 zł
Brutto 77.21 zł

Produkt
niedostępny

Netto 62.78 zł
Brutto 77.21 zł

Produkt
niedostępny

Netto 52.84 zł
Brutto 64.99 zł

Produkt
niedostępny

Netto 64.01 zł
Brutto 78.74 zł

Produkt
niedostępny

Netto 4.99 zł
Brutto 6.13 zł

Produkt
niedostępny

Netto 190.38 zł
Brutto 234.16 zł

Produkt
niedostępny

Netto 62.78 zł
Brutto 77.21 zł

Produkt
niedostępny

Netto 36.58 zł
Brutto 44.99 zł

Produkt
niedostępny

Netto 1.89 zł
Brutto 2.32 zł

Produkt
niedostępny

Netto 55.28 zł
Brutto 67.99 zł

Produkt
niedostępny

Netto 16.58 zł
Brutto 20.39 zł

Produkt
niedostępny

HURTOWNIA AKCESORIÓW DO URZĄDZEŃ MOBILNYCH

GSMOK to hurtownia z wieloletnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku GSM, z siedzibą w Warszawie. W naszej ofercie znajdą Państwo chłodzenie do laptopa, narzędzia serwisowe, części do laptopów i telefonów, oraz bogaty wybór akcesoriów do urządzeń mobilnych. Kierujemy się przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdego Klienta. Mimo, że mamy jedne z najlepszych cen na rynku, to nadal jesteśmy w stanie zaproponować indywidualne cenniki hurtowe dla stałych Kontrahentów. Dokładamy wszelkich starań, aby zawsze znaleźli u nas Państwo dokładnie to, czego Państwo potrzebują.

CHŁODZENIE W LAPTOPACH

Układ chłodzenia jest jednym z najważniejszych podzespołów w laptopie. Sprawny heatsink i wentylator jest jedynym skutecznym sposobem na odprowadzanie ciepła, które wytwarzają wszystkie pozostałe układy takie jak procesor (CPU), płyta główna czy karta graficzna (GPU) urządzenia. Gdy wentylator lub heatsink ulegnie uszkodzeniu, nie jest już w stanie zapewnić odpowiedniej wydajności odprowadzania ciepła na zewnątrz komputera, warto wtedy pomyśleć o jego wymianie na nowy. Niestety w przypadku laptopów, zazwyczaj, nie można wymienić całego układu chłodzenia na lepszy. Laptop to wysoce zintegrowane urządzenie i wszystko jest dopasowane na wymiar. Dlatego też należy dopasować chłodzenie do laptopa, koniecznie do konkretnego modelu. Każdy laptop jest zaprojektowany tak, aby wewnątrz zmieściło się jak najwięcej elementów, jednocześnie stanowiąc zintegrowaną całość. Więc przy wymianie poszczególnych komponentów liczy się każdy milimetr. Ta ograniczona przestrzeń sprzyja szybkiemu generowaniu się ciepła wewnątrz zamkniętej obudowy. Producenci projektując swoje urządzenia, zawierają w ich konstrukcji skuteczny system przepływu powietrza który zapewnia wydajne odprowadzenie ciepła poza obudowę. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór układów chłodzenia do laptopów. Jeśli nie znalazłeś poszukiwanego produktu, zawsze możesz zapytać o możliwość sprowadzenia odpowiedniego modelu. Pomożemy!

Typowe symptomy przegrzewania się / wad układu chłodzenia w laptopie

Chłodzenie laptopów jest bardzo ważne. Nieprawidłowa praca układu chłodzenia jest niebezpieczna dla Twojego laptopa. Negatywnie oddziałuje na wszystkie podzespoły urządzenia. Przegrzaniu ulegają wszystkie poszczególne układy takie jak: procesor, mostki, pamięci RAM, pamięć dedykowana karcie graficznej jak i sam układ karty (GPU), dysk twardy. Dlatego każdy laptop, co jakiś czas, wymaga wyczyszczenia. Jak rozpoznać, że chłodzenie w laptopie nie jest już tak wydajne? Oto kilka symptomów: 

  • praca układu chłodzenia jest głośniejsza, bardziej intensywna, wentylator wchodzi na wysokie obroty i tak pozostaje, nawet jeśli nie ma dużego obciążenia;
  • nadmiernie nagrzewa się obudowa urządzenia;
  • laptop się zawiesza w czasie dużego zapotrzebowania na moc obliczeniową;
  • pojawiają się niespodziewane restarty i samoistne wyłączanie się komputera;
  • można odczuć spadek wydajności urządzenia: zwalnia, wydłuża się czas reakcji na wydawane polecenia;
  • mogą pojawiać się przekłamania w wyświetlanym obrazie, np. podczas grania.
     

Jakie mogą być przyczyny przegrzewania się laptopa

Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze przyzwyczajenia mogą negatywnie wpływać na pracę urządzenia. Nasz komputer zasysa zimne powietrze otworami w spodniej części obudowy. Natomiast ciepło z wewnętrznych układów urządzenia jest wyrzucane na zewnątrz poprzez otwory umieszczone po bokach laptopa lub na jego tylnej krawędzi. Tak działa chłodzenie w laptopie.Trzymając laptopa na kolanach nieświadomie zakrywamy otwory wentylacyjne umieszczone na spodzie obudowy. Praca w pełnym słońcu i w pomieszczeniu ze słabą wentylacją również sprzyja przegrzewaniu się naszego sprzętu. Często też kable podłączone do urządzenia prowadzimy blisko otworów wylotowych układu chłodzenia blokując odpływ gorącego powietrza. Jednak najczęstszym problemem mechanicznego zablokowania układu chłodzenia jest kurz. Dostaje się on do środka urządzenia i przywiera do układu chłodzenia, oraz łopatek wentylatora. Problemem jest również zużyta lub słabej jakości pasta termo-przewodząca, przez co chłodzenie laptopa przestaje być wydajne. 

Jak można polepszyć chłodzenie w laptopie

Nic nie jest wieczne i prędzej czy później się zużyje. Jednak warto zadbać o swój sprzęt, aby przedłużyć jego wysoką wydajność. Najważniejsze jest regularne czyszczenie laptopa z kurzu poprzez wydmuchanie go sprężonym powietrzem. Dla dodatkowego efektu można używać podkładki chłodzącej, żeby zapewnić odpowiednią cyrkulację chłodnego powietrza do wnętrza laptopa. Bardziej inwazyjna, jednak równie potrzebna w układach chłodzenia, jest cykliczna wymiana pasty termo-chłodzącej na nową. Tę czynność zazwyczaj należy zlecić do wykonania w serwisie, gdyż może ona naruszać warunki udzielonej przez producenta gwarancji. Zazwyczaj deklarowany przez producentów czas utrzymania prawidłowych parametrów pracy pasty to około 2 lat. Można również wymienić pastę na dedykowane do poszczególnych układów termopady, które nie tracą z czasem swoich właściwości termo-przewodzących.

NISKIE CENY I TANIA WYSYŁKA

Hurtownia GSMOK stawia na indywidualne podejście do każdego Klienta. Dzięki temu mamy możliwość proponowania Klientom atrakcyjnego cennika w zależności od wielkości i częstotliwości składanych zamówień. Oferujemy również codzienne promocje, tanią i błyskawiczną wysyłkę, oraz opiekę i pomoc przypisanego handlowca.

Strona wygenerowana w 0.094 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję