SUMA NETTO: 0 zł
SUMA BRUTTO: 0 zł

Zepsute gniazdo ładowania - jak je wymienić?

Zepsute gniazdo ładowania - jak je wymienić?

Problemy z baterią i samym procesem ładowania są dość powszechną usterką. Z czasem urządzenie trzeba ładować częściej i dłużej. Zdarza się również, że w wyniku niewłaściwego umieszczana ładowarki w porcie, element ulega skrzywieniu. Większość awarii ma niestety miejsce z winy użytkownika. Jak naprawić gniazdo ładowania?

Uszkodzone gniazdo ładowania w telefonie

Uszkodzone gniazdo ładowania najczęściej można poznać po tym, że po podłączeniu ładowarki nie następuje żadna reakcja. Warto wówczas sprawdzić inną ładowarkę. Jeżeli w dalszym ciągu nic się nie zmieni, to przyczyny trzeba szukać bezpośrednio wewnątrz urządzenia. Winna może być uszkodzona płyta główna, bateria lub właśnie złącze ładowania. Wówczas konieczna będzie wizyta w serwisie i odpowiednie zdiagnozowanie problemu. W nowych modelach gniazdo do ładowania telefonu jest tak przymocowane, że bez rozkręcenia wyświetlacza oraz poszczególnych podzespołów, jego wymiana nie będzie możliwa.

Jak naprawić gniazdo ładowania w telefonie

Naprawa gniazda ładowania wymaga odpowiednich narzędzi, umiejętności manualnych oraz wiedzy. W zależności od modelu będzie się ona różnić stopniem skomplikowania. Najpierw trzeba otworzyć tylną klapkę poprzez rozgrzanie kleju i podważenie jej. Kolejnym krokiem jest demontaż poszczególnych podzespołów. Nierzadko konieczne jest również odłączenie wyświetlacza. Niektóre modele posiadają specjalną, osobną płytkę, na której znajduje się gniazdo, w innych można bezpośrednio odłączyć je od płyty głównej. Kolejnym krokiem będzie przylutowanie nowego komponentu i ponowne złożenie urządzenia. Taki proces wymaga dużych umiejętności manualnych i wiedzy o danym modelu. Warto więc powierzyć go profesjonaliście.

Jak wyczyścić gniazdo ładowania?

Często przyczyną różnego rodzaju problemów z ładowaniem jest zabrudzone gniazdo ładowania. By je odpowiednio wyczyścić, należy usunąć kurz i okruszki, które nagromadziły się we wnętrzu. Zanim sięgniesz po igłę czy spinacz, by wyjąć zabrudzenia, warto zajrzeć przy użyciu latarki do środka. Ze względu na różnego rodzaju piny i blaszki wkładanie ostrych narzędzi może być ryzykowne. Lepszym rozwiązaniem będzie sprężone powietrze. Znajdziesz je w sklepach z elektroniką. Warto robić to ostrożnie i najpierw uwolnić nieco gazu, zanim skierujesz go w stronę urządzenia. 

Jeżeli zauważysz, że Twój telefon nie ładuje się prawidłowo lub po podłączeniu do prądu nie ma żadnej reakcji to znak, by przyjrzeć mu się bliżej. Jeżeli problemem jest zalegający kurz czy okruszki, to po ich delikatnym usunięciu urządzenie powinno działać poprawnie. W przeciwnym razie konieczna będzie wizyta u profesjonalisty, który po rozkręceniu telefonu znajdzie przyczynę i ją usunie. Dzięki temu ponownie będziesz mógł korzystać z wszystkich udogodnień urządzenia mobilnego.

Powiązana kategoria
Komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz. W zamian za to otrzymasz punkty w naszym Programie Lojalnościowym.
Publikowane komentarze podlegają moderacji.
Spis treści
  • 1. Uszkodzone gniazdo ładowania w telefonie
  • 2. Jak naprawić gniazdo ładowania w telefonie
  • 3. Jak wyczyścić gniazdo ładowania?
Strona wygenerowana w 0.05 sek
Strona internetowa GSMOK.pl używa plików „cookies” w celach określonych w Polityce plików cookies.
Akceptuję